Donanım

AKG’nin 1000$’lık kulaklığı Stüdyo kalitesinde ses vaat ediyor !

Fiyatın hakkını her türlü veririz demek istiyorlar..

AKG, Ülkemizde pek bilindik bir marka olmasa da CES‘te tanıtımları ile boy gösteren bir marka.

CES 2018‘de N5005 Model numaralı kulak içi kulaklık tanıtımı yaptı, kulaklıktan daha çok ise neredeyse 1000$‘lık fiyatı dikkat çekti.

Kulaklıklar, akordeoncuların ve müzisyenlerin tercihlerine uyacak şekilde çeşitli kablolar, kulak uçları ve filtreler içerdiği için, adeta stüdyo kalitesinde ses veriyor açıklamaları yapıldı.

N5005, güzel, şık, parlak ve çizilmeye karşı dayanıklı olarak tasarlanmış. Her kulaklık, kutunun içindeki küçük bir pakete kazınmış benzersiz bir seri numarası ile elinize ulaşır.

Yüksek çözünürlüklü ses desteği, CD kalitesinden daha yüksek çözünürlüğü sunabilmesi anlamına geliyor. AKG’nin One Dynamic ve Quad BA sürücülerinin bir karışımı, “ultra düşük bozulma, doğru sesler ve kristal berraklığı yüksek” vaat eden beş yönlü bir tasarım sunuyor.

Her bir kulaklık kutusu:

Dört kulak ucu seti, üç takım SpinFit kulak ucu, dört değiştirilebilir ses filtresi (bas yükseltme, referans ses, yarı yüksek artırma ve yüksek güçlendirme), taşıma çantası ve temizleme de dahil olmak üzere bir dizi aksesuar içermektedir.

Kablo cephesinde, 3.5 mm ve 2.5 mm’lik bir kablo ve üç tuşlu uzaktan kumandalı bir Bluetooth dongle ve 8 saat sürecek bir pil içeren mikrofon bulunuyor.


Her ne kadar özellikler, tasarım ve içerik açısından cazip gelse de fiyat konusunda birazcık itici gibi duruyor. Ancak AKG, kulaklığı standart kullanıcılar için değil de, daha çok müzisyen ve daha profesyonel alanlarda kullanılması için üretmişe benziyor.

AKG N5005 kulaklığı, 2018 Bahar döneminde AKG.com ve seçkin mağazalarda 999.95$ fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacak.

Kaynak ve Alıntı | TechVerge

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: