Genel

Nvidia, GeForce GPU’larının çalıştırılmasını istemiyor !

Sebebi ne olabilir diye hala sormuyor değiliz.

Nvidia, GeForce lisans sözleşmesini, veri merkezlerinin Blok zincirleme işlemi haricinde GeForce grafik kartlarını kullanmasını önlemek için yeni bir lisans anlaşması yapmış ve bu GPU‘ların sadece yalnızca tüketici kullanımı içindir.

Peki burada hikaye nedir? Aslında, bu GPU‘lar derin öğrenme uygulamaları söz konusu olduğunda çok verimli çünkü bu günlerde, çift hassasiyetten ziyade yarım hassasiyet, olduğu yerde – ve Nvidia, milletlerin bu ucuz kartları Tesla GPU‘lardan çok kullanmasını istemiyor (mesleki pazarı hedef alan ve maliyet olarak ağırlıklandırılmış)Wccftech raporlarına göre,

Nvidia GeForce grafik kartları kullanarak etrafında tasarlanmış olan veri merkezlerinin umudu ilişkin kendi taktiklerini direttiğini edilmiştir ve firma bunu açıkça o ilgili işlem yapmak için gereken bir şey olduğunu hissediyor.


Tüketici kartları

Açıkçası Nvidia, tüketici pazarını olumsuz yönde etkilemeksizin GeForce kartlarının fiyatlarını yükseltmekle yetinemediğinden, diğer bir yol da veri merkezlerinde GPU‘yu kullanmamak için GeForce EULA‘nı değiştirmektedir.

Tam olarak bu yeni politikanın nasıl uygulanacağı ve zaten bu kartları kullanan veri merkezlerinde ne olduğu görülmeye devam etmektedir. Ayrıca, tanımlar etrafında, üniversiteler gibi derin sinir ağı işleme kümelenmelerinin “veri merkezleri” olarak sayılıp sayılamayacağı gibi sorular da vardır.

Ancak kesinlikle, Nvidia‘nın hukuk departmanı irtibata geçtiğinde, bazı kuruluşlar için gerçek bir baş belası olacaktır.


Kaynak ve Alıntı | Techradar

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: