Kripto Paralar

Telefondan Bitcoin Üretilir Mi ?

Sitemizde bir çok kripto para haberi bulunmakta ama süphesiz en tanınan ve değerli olan kripto para açık ara farkla bitcoin gibi görünüyor. Peki akıllı telefonumuzla bitcoin üreterek zengin olabilir miyiz ? Dediğimiz gibi bu sıralar bitcoin değeri sebebiyle fazlasıyla gündemde bulunmakta değeri ortalama olarak 10.000 $ gibi bir düzeyde seyrediyor. Peki biz bu parayı telefonumuzdan üretebilirmiyiz ?

Aslında evet üretilebiliriz lakin bunun bize getirisi ne olur orası şüpheli çünkü bu parayı üretebilmek için fazlasıyla güçlü işlemcilere sahip olmak gerekiyor yaklaşık 15.000 Tl gibi bir sayıya tekabül ediyor eğer biz bu işlemi akıllı cihazımızla yaparsak telefonumzda aşırı bir ısınma meydana gelecektir bu işlem bitcoin için özel üretilmiş mekanizmalar tarafından üretiliyor bu işlemi telefondan yaparsak bu ısınma problemi cihazımızı aşırı derecede yıpratıyor İphone X gibi bir cihazda bile günde 8 saatten 30 gün boyunca maden üretimi yapmanın karşılığı 15$ gibi bir mebla oluyor.

Peki bunun bize getirisi nedir ? Bu işlem sırasında çıkacak olan ısınma sorunu telefonumuzu aşırı derece yıpratacak adeta hurdaya döndürecektir karşılaştırdığınızdaysa 6.099 TL gibi bir değerdeki telefonu aylık 15$ için heba etmek adeta bir saçmalık olur ama yinede bunu üretmek istiyorsanız iOS platformuna yayınlanmış olan MobileMiner adlı programdan maden üretmeyi deneyebilirsiniz.

Bitcoin alım ve satımı hakkında dafa fazla bilgi istiyorsanız buraya tılayarak haberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: