Kripto Paralar

Centra (CTR) Coin nedir ?

 

Kripto paralardan bir yenisi daha, Centra Coin, geleceği var mı Bitcoin gibi gelişir mi?

Bu sorularınızı yazımızın devamında anlatalım.


Son yıllarda ülkemiz ve dünya genelinde Kripto paralar adeta en popüler yatırımlar haline dönüştü.Bitcoin, Ethereum ve Lite Coin gibi büyük yatırımlar, daha yeni başlayan küçük yatırımcıların pek ilgisini çekmiyor. Durum böyle iken, ileri yönelik yatırım yapmak isteyen yatırımcılar sayesinde Altcoin arayışları ortaya çıktı ve hızlandı. Eğer bir gün Coin yatırımı yapacaksanız, Altcoinler hakkındaki makalelerimizde tüm bilgilerini size vermek istiyoruz.


Centra (CTR) Coin:

Amacı Kripto para birimlerini bir araya getirmek ve onları gerçek hayatta harcamak için yapılandırmaktır. % 0 Harcama ve döviz kuru ücretleriyle, kripto paralarınızdan gerçek anlamda yararlanabileceksiniz.

Kredi kartı şeklinde üretiliyor ve kartlara Kripto paraların yüklenmesini sağlıyor. Anında çekimlerde döviz’e çevirim yapabilme şansını size sunuyor. Harcama tutarını kartınızdan çektirdiğinizde karttan çekilen döviz tutarı kadar kripto paranız bozulmuş oluyor.

Centra, Visa, MasterCard ve birçok bankayla ortaklaşa çalışarak kartlar yayınlamasına izin veriyor. Resmi olarak 100’den fazla ülkeyi destekliyorlar.

İnsanların Kredi kartlarına olan bağımlılığı ve dünya çapında kullanılırlığı düşünüldüğünde CTR ses getiriri gibi görünüyor. Aynı zamanda Kripto paraların pos cihazı olan her işletmede harcayabilme şansı sunuluyor.


Centra Coin nasıl işler?

Dünyadaki ilk blok zincir banka kartı ve akıllı cüzdanı olarak geçmektedir.

Centra platformu, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ZCash, Dash Moneroda, ERC20 tokens ve Ripple olmak üzere toplamda 8 popüler şifreli dövizi desteklemektedir. Gelecekte ise para birimi ekleme, planlarının arasında yer alıyor.

Centra cüzdanını indirdikten sonra, blok cüzdandaki varlığınızı dünyanın her yerinde gerçek zamanlı olarak harcamak için Centra Kart‘ınızı kullabilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar herhangi ücret olmadan Cüzdanları üzerinden para aktarabilir, takas edebilir, harcayabilir ve alabilirler. (Ücretlerden kaçınmak için Centra, Para Dönüşüm Motoru (CCE) Modülünü ürünlerinin temelinde kullanmaktadır)


Centra Kart ücretlendirmeleri:

  • Fiziksel Kart Yıllık Ücreti: 10$
  • Sanal Kart Veren Ücreti: 1,25$
  • Sanal Kart Yıllık Ücreti: Ücretsiz
  • Döviz Ücreti: Ücretsiz
  • Döviz Alım Ücreti: 0%
  • ATM Ücreti: 2,50TL
  • Harcama Limitleri: Günlük 5000$
  • ATM Para Çekme Sınırı: Günlük 1.000$
  • Token Ödüller Yüzde Puan: 0.80%
  • Holder İşlem Ücretleri: Ücretsiz

Eğer elinizde Centra Altın veya Centra Siyah kartı var ise bu sınırlar daha da artar.

Siyah, günde 100.000$ harcama limiti sunuyor ve  örneğin, 5.000$ kadar bir çekme limiti ve her satın alım için %2 Token ödülü vardır.

Altın kartın her bir satın alım için 50.000$ harcama limiti, 2000$ ATM’den para çekme limiti ve %1.25 Token ödülü vardır.


Özet olarak Centra Coin:

Centra, mobil bir cüzdan ve uluslararası bir bankamatik kartından oluşan şifreleme önleme ödeme platformudur. Visa veya MasterCard‘ın desteklendiği herhangi bir yerde harcanabilir. Sıradan bir kredi kartı gibi çalışır, ancak şaşırtıcı derecede düşük ücretlerle gelir.

Yakın zaman içinde Centra, satıcıların cryptocurrency karşılığında mal satabileceği Amazon tarzı, Coin Bay adlı çevrimiçi bir pazar başlatmayı planlıyor.

 

Kısa vaade de değer kazanılacağı düşünülen CTR şu an için 0,95 dolar civarında işlem görüyor.(Anlık takip için Buraya tıklayabilirsiniz)

 

Centra hakkında bilgileri centra.tech adresinden Centra‘nın kendi Anasayfa‘sından alabilirsiniz.


Diğer Kripto paralar hakkında daha fazla bilgi almak için Kripto Paralar kategorimize göz atabilirsiniz.

Kaynak | Teknobur

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: