Mobil

ZTE Axon 7 için Oreo güncellemesi Çok Yakın !

 

Dış basından çıkan haberler ve yurtdışındaki forumlardan edinilen haberlerin doğruluğu ZTE tarafından da onaylandı.

Axon 7 telefonu yakında Oreo güncellemesini alacak. Ancak şu anlık geliştirme ekibi Oreo‘yu Axon 7 için daha uyumlu hale getirmek için bazı değişiklikler ve geliştirmeler yapıyor.

Dış basından yansıyan diğer haberlere göre, Axon 7 Resmi Oreo güncellemesini beklerken LineageOS inceden Oreo güncellemelerini deneyimlemeye başlamış.Anlaşılan o ki Axon 7′nin LineageOS 14.1 sürümü, Android 7.1 Nougat‘a,  LineageOS 15 sürümü ise Android Oreo güncellemesine dayanıyor. Axon 7 için Oreo çekirdek kaynağını piyasaya sürülmüş durumda, bu bilgiye göre, LineageOS geliştiricilerinin Axon 7 için Resmi Oreo güncellemesinden önce güncellemeyi başlatabilecekleri anlamına geliyor.


ZTE Axon 7 için resmi Oreo güncelleme tarihi hakkında henüz bir bilgi sızmamış olsa da, bu gelişmeler doğrultusunda çok kısa zaman içerisinde Oreo güncellemesinin Axon 7 için yayınlandığını görebiliriz.


EDİT :

Dış basından, Oreo güncellemesi için net olmasa da sevindirecek güncelleme tarihi haberi geldi. “Android 8 hemen köşede” başlığı altında yazılan bir yazıda Oreo güncellemesinin 2018’in hemen başında geleceği hakkında bilgi verildi.

Son aldığımız bilgilere göre Oreo güncellemesi 2018, Nisan Ayı içerisinde Tüm ZTE Axon 7 cihazlarına sunulacak! (25.12.2017 20:31)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: