Teknoloji

LG ‘ThinQ’ markası altında yeni ‘AI’ ürünlerini piyasaya sürecek !

LG, yapay zekayla ciddi bir şekilde ilerliyor ve 2018’den başlayarak AI’yi ” ThinQ ” adlı yeni bir alt marka altında kullanan ürün ve hizmetleri piyasaya sürecek . Yeni marka altındaki tüm TV’leri, buzdolabı , elektronik cihazları ve hizmetleri bile gelişmiş özelliklere sahip olacak. derin öğrenme teknikleri ile birbirleriyle iletişim kurabilecektir.
LG, yeni tekliflerinin kendi AI teknolojisi olan DeepThinQ’yi ve ortaklarının da kullanmasını bekleyebileceğinizi söylediler, ancak daha fazla veya listelenen olası özellikleri ayrıntılandırmadılar.

 

Koreli şirketin SmartThinQ bayrağı altında halihazırda piyasada akıllı aletleri var, ancak yeni markanın “LG’nin akıllı ürünlerini vurgulamak” anlamına geldiğini söylüyor. Bildiride “AI, teknolojide bir sonraki sınır ve ev aletleri ve tüketici elektroniklerinde bir lider olarak AI’yı daha erişilebilir hale getirmek ve daha az korkutucu hale getirmekle yükümlü” dedi.

 

 

Geçen yıl, LG yapay zekaya odaklanmayı planladığı yönündeki ipuçlarını bırakıyor. CES 2017’de DeepThinQ derin öğrenme teknolojisini duyurdu. Şirket ayrıca, tüm ses, görüntü ve algılayıcı ile ilgili AI araştırmalarını yapmak için Seul’de Yapay Zeka Laboratuarı’nı açtı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: