Genel

Google Chrome artık Windows Mağaza’dan İndirilebilecek !

 

Bu başlık artık yavaş yavaş İnternet Explorer ve Google Edge‘ye elveda diyeceğimiz anlamına geliyor.

Apple önümüzdeki yıl iTunes‘u piyasaya sürmeyi kesmeyi ve iTunes‘u Windows Mağazada göndermeyi planlıyor. Windows Mağazada yeni olarak göreceğimiz bir diğer uygulama ise Google Chrome.

Bu hafta başında sürpriz bir hareketle Google Chrome, Windows Mağazada yayınlandı, ancak olaylar pek olarak beklendiği gibi değil.

Google, Windows Mağaza için kendisini Chrome‘u indirme sayfasına açan bir paket hazırladı ancak Windows Mağaza’dan Chrome‘u indirdiğinizde bağlantı varsayılan Windows 10 tarayıcınızı açacaktır. Ortada dönen karışık olaydan Windows‘un veya Google‘ın haberi var mıdır pek bilinmez fakat bu gelişmeler sonunda yakın bir zaman içerisinde Google Chrome‘un tam olarak Windows Mağazaya eklendiğini görecek gibiyiz.


Chrome‘un Windows Mağazaya getirilmesinin pek çok nedeni olabilir ancak bu nedenler arasında en önemli olan ve başta geleni Microsoft’un Windows 10S Kısıtlamaları olabilir.

(Windows 10S Kısıtlamaları hakkında bilgi almak için Buraya Tıklayıp detaylı bilgilere erişebilirsiniz) 
Windows 10 makinelerinin büyük çoğunluğu Windows 10 S‘yi kullanmaz, bu nedenle Google, Windows 10 kullanıcılarını Chrome indirme sayfasına yönlendiren bir uygulama listelemekten kolayca kaçabilir. Bir Windows 10 kullanıcısı Windows Mağazasında Chrome‘u ararsa, artık Chrome için bir Google araması yapmak kadar faydalı bir uygulama bulacak.

 

Sizce Chrome’un Windows Mağazaya eklenmesi Explorer ve Edge’nin kullanımını 0 lara çeker mi? Fikirlerinizi bize yorumlarda bildirin.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: