MobilNe, Nasıl Yapılır?

Marshmallow ve Üzeri sürümlerde Android uygulamalarını SD Karta Taşıma !

 

Amiral Gemisi telefonlarda, Android Uygulamaları son zamanlarda çok fazla yer tutmaya ve bu sebeplerden dolayı telefonlarda yavaşlama ve hafıza sıkıntıları baş gösterdi. Her ne kadar hafıza sorunu MicroSD kartlar ile giderilebilse de bu çözüm cihazın yavaşlama sorununu pek iç açıcı şekilde gideremiyordu.

Android Marshmallow sürümünden önceki sürümlerde, Android Uygulamalarını MicroSD kartlara taşımak mümkünken, Marshmallow sürümünden sonra Uygulama taşımalarına önlem alınıp, taşımalar iptal edilmişti.


Bizde bu sorunu sizin için çözüp sizi bu dertten kuratabilmek adına, sizin için basit bir rehber hazırladık.

Öncelikle şunu belirtelim, bu özellik her MicroSD kart girişine sahip Android cihaz için uygulanabilir değil, sadece Motorola, HTC, Huawei ve Nvidia cihazları Flex Storage‘e destek veren cihazlar arasında. Eğer bu özelliği kullanmak istiyorsanız kullandığınız MicroSD kart’ın hızının piyasadaki en hızlı kartlar arasında yer almasını tavsiye ediyoruz (En az 10. sınıf ve UHS-I veya tercihen UHS-3). Son olarak unutmamanız gerekir ki MicroSD kartınızı telefonunuzdan çıkarttığınızda Kartınıza aktardığınız uygulamayı da telefonunuzdan ayırmış olursunuz.


  • İlk olarak Telefonunuzun Ayarlar bölümünü açın

  • Depolama bölümünü bulup tıklayın

  • SD Kart’ınızı seçin

  • Sağ üst köşede bulunan “Açılır Seçenekler” menüsüne dokunun

  • Açılan menüde “Depolama Ayarları”nı seçin

  • “Dahili olarak biçimlendir” seçeneğini seçin

  • “Sil & Sıfırla” seçeneğine dokunun(Eğer SD kartınızın yavaş olduğunu belirlenirse bu bölümde Performansın düşeceğine dair bir uyarı gelecektir, işleme devam etmek için seçeneği onaylayın)

  • Bu işlemler sonunda telefonunuzda sırasıyla:

Ayarlar > Uygulamalar bölümüne girin ve taşımak istediğiniz Uygulamaya tıklayın. Ardında açılan pencerede Depolama ögesine tıklayıp, Var ise Değiştir‘e tıklayın ve önünüze gelen ekranda MicroSD kartınızı seçin ve Taşı ikonuna tıklayarak işleminizi bitirin.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: