Sinema

Türkiye’nin Oscar Ödülü Adayı AYLA

 

27 Ekim 2017 Tarihinde vizyona giren Türkiye’nin Oscar film ödülü adayı Ayla Kore Savaşı sırasında Türk askerinin bir gece savaş meydanında bulduğu 5-6 yaşlarında küçük bir kız çocuğu, gerçek yaşanmış bir olay olan Ayla’yı konu ediniyor. Bu küçük kızın ailesi savaşta ölmüş olduğu için Süleyman Astsubay kızı yanına alıyor. Ayla adeta birliğin neşesi haline geliyor hatta bu kız Süleyman Astsubaya baba demeye başlıyor fakat Süleyman Astsubayın Kore’deki görevi bitip Türkiye’ye dönmesi gerektiğinde çok duygusal anlar yaşanıyor. Filmi izlememiş olanlar için bizce bu kadar bilgi yeterli spoiler vermemek adına. Teknojistan olarak bu filmi izlemiş bulunuyoruz ve sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Son zamanların en iyi Türk sinema filmi olan DAĞ 2’ye rakip ve hatta ondan daha da güzel olduğunu idda edebiliriz şimdiden iyi seyirler.

Yönetmen: Can ULKAY

Yapımcı: Mustafa USLU

Başrol Oyuncuları: Çetin TEKİNDOR, Ali ATAY, İsmail HACIOĞLU, Murat YILDIRIM, Kim SEOL, Taner BİRSEL, Mehmet ESEN, Lee Kyung-Jin

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

İMDB PUANI: 9.2

Fragman:


Afiş:

 

 

Filmden Kareler:

 
Filmi HD kalitede izlemek için: Ayla

 

2 Yorum

  1. Öncelikle bilgileriniz için teşekkürlerimi iletmek isterim. Web sitenizde güncel ve yararlı haberler olduğu kadarıyla, oyun meraklıları içinde güzel bir mekan.

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: