Mobil

Nexus 6 Üretimi Yetişmiyor !

Google, nexus serisinde en son ürettiği Nexus 6 modeli ile bir önceki serilere göre satış rekoru kırıyor.

Yapılan açıklamada Google’nin Nexus 6 için istenilen talepte üretemediklerini ve bu konuda sıkıntı yaşadığını söyledi.

Motorola ile birlikte üretilen Nexus 6 şu an Google’nin Amiral Gemisi. Her yıl yeni bir Nexus üreten Google, pazar payının düşük olmasına rağmen bu alanda gittikçe hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Bunun temel sebebi ise Nexus serisi her geçen yıl büyük bir gelişim göstermesi. Saf Android Sistemine sahip olması, cihazı daha yüksek performans ve hızlı duruma getiriyor. Fiyat bakımından ise rakiplerine göre daha uygun olması tercih edilme sebepleri arasında.

Lg ile birlikte üretilmiş olan Nexus4 ve Nexus5 modelleri, fiyatı bakımından ucuz olmasından dolayı hem ülkemizde hemde dünyada tutulmuştu, fakat Android Akıllı Telefon piyasasında pek fazla yer tutmamıştı.

Nexus Serisi cihazlarının piyasada yayılma süresi sıkıntı oluyor. Bunun nedeni, Google satacağını miktardan daha az telefon üretiyor ve piyasaya sürüyor. Ancak bu durumun olumlu yanı ise alıcılar tarafından bulunamaması durumunda telefonun çok iyi oldugu, ve çok fazla sattığı durumuna ikna olunuyor.

Piyasaya çıkmış olmasına rağmen hâlâ ülkemizde satışa sunulmamış olan Nexus 6’nın, Talep sorununu çözdükten sonra Ülkemizde satışa sunulacağı tahmin edilmekte.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: