Mobil

Galaxy S6 Rakibini Bitirmeye Hazırlanıyor !

Akıllı telefon piyasasının gözdesi olan Iphone 6 ve Iphone 6 Plus, piyasada daha yeni olmasına rağmen Samsung, bu rakibininin üstüne çıkacak yeni özelliklerle donanmış Galaxy S6‘yı kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Iphone, son modellerinde gelişmiş modem sayesinde indirme hızını 150mb/sn aktarım hızını 50mb/sn’ye çıkarmıştı. Iphone’nin bu yeni canavarları her ne kadar önceki modellerden daha iyi olsada, Samsung’un Note4 modeli bu modellerin iki katı hızındaydı.

Samsung’un piyasaya sürmeye hazırladığı Galaxy S6 modelinde, Qualcomm modeminin SnapDragon 810 işlemcisini kullanıyor. Bu sayede telefonun indirme hızı 450, aktarım hızı 50 mb/s’. Buda Galaxy S6′ nın bilinçli kullanıcılar tarafından alınacağını gösteriyor.

Iphone 6 ve 6 Plus, 802.11ac wifi bağlantı hızına sahip. Bu bağlantı 433 megabit bağlantı hızına eşdeğer. Oysaki Samsung’un Note4 modeli 2×2 802.11ac wifi bağlantı hızına sahip buda 650 megabit hizinahizina bağlantı hızı demek. Galaxy S6’nında Note 4 ile aynı bağlantı özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Iphone 6 ve 6 Plus 1 GB’lik hafızaya(RAM) sahip buda daha fazla güç tüketimi ve batarya kullanımı demek oluyor, Fakat Galaxy S6 sahip olduğu SnapDragon 810 işlemci sayesinde 4 GB hafızayı(RAM) destekleyebiliyor. Buda Bir telefon için daha fazla ve yüksek performans, daha az güç tüketimi anlamına geliyor.

Yazımızda sadece ulaştığımız bilgilere göre size karşılaştırma yapıyoruz amacımız bir telefonu ezmek değil sadece cihazları özelliklerine göre karşılaştırma sonuçları yazıya dökmek..!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: