Teknoloji

Apple mı ? Sony mi ?

Yeni Yılında yaklaşması ile beraber alınacak hediyeler merak edildi, Özelliklede fiyat ve performans açısından IPhone 5C ve Xperia Z2 telefonlarından hangisinin alınacağı asıl merak konusu. IPhone 5C daha fazla tutuluyor olmasına rağmen Xperia Z2’ni su geçirmez olması alıcıların ilgisini üzerine topluyor.

Tasarımlarına göre,

IPhone 5C, 5S’e göre çokta farklı bir tasarıma sahip değil tek fark plastik gövde yerine alüminyum gövde kullanılmasıdır. Alüminyum kullanımı cihazın daha hafif olmasını sağlamıştır. IPhone 5C 130 gr olmasına rağmen Xperia Z2’nin, arka yüzeyinde cam kullanılmasından dolayı 163 gr olarak biraz daha ağırdır.

Xperia Z2’nin kenarlarında alüminyum kullanılması, tutarken daha rahat ve kaliteli hissetmeyi sağlıyor ve Z2’nin 5.2 inçlik ekranı 5C’nin 4 inçlik ekranına göre biraz büyük kalıyor.

Xperia Z2’nin daha büyük ekrana sahip olması Full HD çözünürlüğün ve Detayların 5C’ye göre daha yüksek olmasını sağlıyor. IPhone 5C 320ppi pixel çözünürlüğünde iken, Xperia Z2 424ppi pixel çözünürlüğü sunuyor. Buda Xperia Z2’nin IPhone 5C’ye göre daha yüksek pixel çözünürlüğü sunduğunu gösteriyor.

Depolamalarına göre,

16Gb’lik Xperia Z2, 8,16,32 Gb’lik IPhone 5C kadar çeşitliliğe ulaşamasada, MicroSD kartları ile depolama hafızasını 128Gb’a kadar yüksektebiliyor. Buna karşın IPhone 5C’nin MicroSD yuvası bulunmadığından dolayı kullanıcılar mevcut depolama alanı ile yetinmek zorunda kalıyor.

Kamera Açısından,

IPhone 5C’nin arka kamerası 8Mp çözünürlüklü, Xperia Z2’nin 20Mp’lik arka kamerası bulunmasına rağmen 5C’nin renk üretimi ve fotoğraf kalitesine yetişmekte zorlanıyor. Fakat bu farkı, Yazılım Güncellemelerinin ortadan kaldırabileceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: