Donanım

Razer Kablosuz Fareler için HyperFlux teknolojisini duyurdu!

Razer, fikir açısından Logitech‘in kitabından bir sayfa almış gibi, gücünü MousePad‘den alan kablosuz Mouse teknolojisini tanıttı.

Bu yeni teknolojiyi HyperFlux olarak isimlendirdiler.

HyperFlux teknolojisi, Mouse’unuzun, şarj etmemek veya pil değiştirmemek için MousePad ile uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Yani Mouse’unuza kullandığınız MousePad her an bir güç desteği sağlıyor.

Razer‘ın bu projesi Logitech‘e benziyor, ancak hiçbir şekilde özdeşlik söz konusu değil. Logitech‘in Poweplay sisteminin aksine HyperFlux sisteminde Mouse’un MousePad‘den güç alması için pilleri yoktur. Yani gücü piller aracılığı ile değil doğrudan MousePad‘den alıyor.

HyperFlux teknolojisinin 2 avantajı vardır. Birincisi, piller olmadığı için Mouse daha hafif ve kullanışlı olacaktır ve en önemli olan İkincisi, asla Mouse bataryasının zayıflama korkusu ile yaşamayacaksınız. Her ne kadar Logitech‘e göre daha avantajlı olsa kablosuz olarak kullanmak istediğinizde hiçbir zaman MousePad üzerinden başka yerde çalışmamaktadır.(Ancak her zaman MousePad üzerinde kullanmak zorunda olmamanız için kablo ile kullanma şansınız da vardır)

HyperFlux sistemi şu anda Mamba HyperFlux Mouse ve Firefly HyperFlux MousePad içeriyor. Ayrıca Firefly MousePad Razer’ın Chroma RGB aydınlatmasını da destekliyor.

Mamba HyperFlux ve Firefly Hyperflux, Logitech’in modeline benzer şekilde 249$ fiyatla satışa sunulacak. 2018 Yılının ilk çeyreği bitmeden de satışa çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: