Teknoloji

Apple Face ID’nin tahtını kapacak bir araç “Bellus3D Face Camera Pro” !

CES 2018 Tanıtımları devam ederken, Bellus3D mükemmel bir araç ile boy gösterdi. 3D tarama ve gerçek hacimli yüz modellerinin anında oluşturulması için bir araç olan Face Camera Pro‘yu tanıttı.

Gerçek hacimli 3D yüz tarama sistemi 2 aşamalı olarak çalışmakta:

  • İlk olarak kızılötesi kamera puanları ve yüz özelliklerini tespit eder ve olağan kamera modülü gözenekleri, kırışıklıkları, cilt tonunu ve diğer küçük ayrıntıları yakalamak için ayrıntılı bir görüntü oluşturur.

Face Camera Pro, USB Type-C aracılığı ile akıllı telefon veya tabletinize bağlanır.

3D bir model oluşturmak için, kullanıcı kameranın önünde kafasını odak noktasına yerleşecek şekilde sağa ve sola doğru döndürerek kameraya okutur. Daha sonra uygulama, kişinin kafasını 3D Model halinde sunar.

Geliştiriciler, teknolojinin saç, gözlük ve takı-mücevher gibi görüntülerinin oluşturulmasıyla hala doğru bir şekilde çalışmadığını belirtiyor ancak sonuçlar bu halde bile etkileyici görünüyor.

Bellus3D ayrıca, Face Camera Pro’ya kullanıcının yüz modelinde kimlik doğrulama fonksiyonu özelliğini de eklemiş durumda. Apple Face ID ile neredeyse aynı teknolojiyi kullanarak Yüz tanıma desteği sağlanmış.

Proje tasarımcıları, şu anda projeyi akıllı telefon aksesuarı olarak değil de bir akıllı telefon parçası haline getirmek için Speadtrum Communications ile işbirliği halinde.

Şu an için ön siparişi bulunmakta ve 499$ karşılığında satılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: