Mobil

Samsung, Exynos 9810 Setini Başlattı ve Özelliklerini Sundu !

Exynos 9810 donanımlı cihazlar uçacak gibi duruyor.

Samsung, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve 2018 Yılında sunacağı Amiral telefonlarına donatacağı işlemcisi Exynos 9810‘u bugün tanıttı ve resmi olarak başlattı.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için özellikle beklenen Exynos 9 işlemcinin ne gibi özellikleri olacak gibi sorular kafaları kurcalıyordu.Tanıtımdan sırasında elbette Exynos 9‘un telefonlara sunacağı tüm özellikler de sunuldu. Ancak bu özellikler öyle böyle değil, çünkü telefonunuzu adeta uzay mekiğine çevirebilir.


Samsung’un ikinci nesil 10nm FinFET işlemcisi üzerine kurulu olan çekirdeklerden dördü 2.9GHz‘e ulaşabiliyor. Diğer dördü verimlilik için optimize edilmiştir. Tek çekirdekli performans iki kat arttırılmış ve çok çekirdekli performans önceki modeline göre yaklaşık% 40 oranında artırılmıştır.

Resmi Benchmarking‘in, Exynos 9810‘u Apple’ın A11 Bionic‘iyle aynı yere koymasının yeterli olup olmadığını görmek için biraz daha bekleyeceğiz.

Exynos 9810, Samsung tarafından geliştirilmiş olan LTE ile 1.2Gbps‘e kadar veri aktarım hızına ulaşmanız mümkün.

Ek olarak Exynos 9810, sinir ağına dayalı derin öğrenme ve daha güçlü güvenlikle işlemcinin hızlı görüntü arama veya kategorizasyon için fotoğraflarda bulunan kişileri veya öğeleri doğru bir şekilde tanımasına ya da hiper yüz tanıma için bir kullanıcının yüzünü 3D olarak taramasına olanak tanıyor.

Grafik performansı önceki modele göre %20 daha fazla performans gösteren en son ARM Mali-G72 GPU‘su ile artırılacak. Ayrıca video oynatma 10 bit HEVC (yüksek verimli video kodlama) ve VP9 Codec bileşenlerini destekler.

Arkada iki ve önde bir kamera destekleyen bu yeni nesil işlemci 4 adede kadar görüntü sensörünü destekleyen bir çift ISP destekliyor. İkili ISP, UHD çözünürlüğüne kadar görüntüler ve videolar için gelişmiş denetim sağlayacak.


Bu özellikler ile sunulan Exynos 9810, önümüzdeki hafta CES 2018‘de tanıtılacak.


Kaynak ve Alıntı | GSMArena

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: