Teknoloji

Hisense’in 2018 Akıllı TV’lerinde Amazon Alexa yer alıyor !

Dünyadaki 3. en büyük TV üretici firması olan Hisense‘nin, CES 2018‘de duyuracağı Akıllı TV’lerinin ön izlemeleri başlamış durumda.2017 yılı içerisinde ilan edilen, 100 inç’lik 4K Lazer TV, dev bir akıllı televizyon ve mevcut diğer modellerde en çok dikkat çeken nokta, bazı akıllı televizyon modellerinde Amazon’un Alexa akıllı asistanı olmasıydı.

Hisense, müzik çalma, akıllı ev kontrolü ve üçüncü parti becerileri için olağan paketi Alexa özelliklerine ek olarak, kullanıcıların ses girişlerini değiştirme veya ses düzeyini kontrol etme gibi işlemleri yapmak için Alexa‘yı kullanarak TV donanımlarını doğrudan kontrol edebileceklerini söylüyor.

Şirket şu ana kadar henüz hangi televizyonunda Alexa entegrasyonu kullanacağı hakkında bir bilgi vermedi. Önümüzdeki hafta CES‘de bu bilgileri daha net hale getirerek öğreneceğiz.


Bu arada, Akıllı televizyonlara Akıllı asistan adımına ilk ayak basan ve bunu üzerinde çalışan şirket Hisense değildir. LG firması da geçtiğimiz yıl OLED ekran ile beraber Google yardımcısını kullanarak bir Akıllı Televizyon sunacağı bilgilerini vermişti. CES 2018‘de bizi adeta teknolojide çığır açacak tasarımlar bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: