Donanım

Uygun Fiyata Alabileceğiniz En iyi Donanımlar – Seri 1 !

 

Yazımıza öncelikle günlük doz niyetinde bir görsel ile başlayalım. Çünkü bugünün konusu Kırmızı !


Hepimizin hayalidir böyle bir sistem kurup odamızın bir köşesinde bu sistem ile beraber yaşamak.

Belirli koşullar (elbette para) el vermediği için böyle bir sistem toplamak birazcık nirvana gibi görünüyor.

Ancak her zaman böyle bir sistem toplamak için çok para harcamaya da gerek yok. Piyasa üzerinde pahalı ve kaliteli donanımlar olduğu gibi, ucuz fiyata da kaliteli birnevi fiyat-performans ürünleri bulmak mümkün.


Bugünkü donanımlarımız pahalı olmasa da çok ucuz da değil ancak Cool bir tarzda Alev Alev Kırmızı renk seven arkadaşların beğeneceği türden.

Uygun fiyata donanımlar serimizin ilk ürünleri Klavye ve Mouse olsun istedik,

İleriki serilerde talep olursa, sizin istekleriniz üzere donanım tanıtımı yapmayı düşünüyoruz, yorum kısmından istek ve fikirlerinizi bize bildirebilirsiniz.


Klavye’miz Everest Rampage serisinden KB-R88:

Bu klavyeyi fiyatından sonra listemize sokan en önemli özelliği Mekanik Hisli  olması. Biliyorsunuz ki oyuncuların olmazsa olmazından bir tanesi, klavyeye her basışında tuşlardan gelen mekanik tıkırdama sesleri. Düşük fiyatlı ürünlerde bu özelliği bulmanız pek mümkün değil ancak KB-R88 klavyemiz Mekanik Hisli olduğundan dolayı, gerçek mekanik klavyeye kıyasla neredeyse benzer sesleri size verebilmektedir. KB-R88 20 Milyon tıklama tuş ömrüne sahip.

3 farklı renk seçeneği (Kırmızı-Mavi-Mor) ve 1 Soft geçiş modu bulunmaktadır. Ayriyetten tuşlarda kullanılan anahtarlar sayesinde yar su geçirmez özelliğine sahiptir diyebiliriz (Klavye eğer düz bir şekilde ise üzerine dökülen herhangi bir sıvı sonucu iç kısmına su geçmez ve bozulmaz)

Son olarak klavye, yanında 9 adet Kırmızı Oyuncu tuşu ve Bilek Destek Pad‘i ile geliyor. Düşük bütçeli klavyelerde bulunmayan Bilek Destek Pad‘i bu klavyeyi sevmemizin bir diğer sebebi.

1.6 metre uzunluğunda ve oyuncuların en beğendiği, Örgülü kabloya sahip.

 

Ve en çok merak edilen kısım olan Fiyat konumuna geldik. Everest Rampage KB-R88 piyasa üzerinde 80 ila 90 TL arasında değişen fiyatlar ile (internet üzerinde) satılmaktadır. Sunduğu özelliklere göre bizce, uygun fiyata alabileceğiniz en iyi klavyelerden bir tanesi.

 

Klavyemizi tüm özellikleri ile size sunduğumuza göre sıra bu klavyeye eşlik edecek Mouse‘a geldi.


Klavyemize eşlik edecek Mouse’umuz MSI DS B1 oyuncu Mouse’u:

 

MSI dedik diye öncelikle fiyatın uçuk kaçık olacağını düşünmeyin, o konuya daha sonra geleceğiz zaten. Her marka her zaman pahalı ürün üretmiyor. MSI DS B1 de bu sözümüzün teminatıdır.

Klavyemize yakışacak düzeyde Klasik ve Sade tasarımı ile dikkat çeken Mouse‘umuzu kırmızı Led‘ler süslüyor.

Avuç içi kısmında MSI’ın simgesi olan Ejderha bulunmakta. Sol baş parmak kısmında 2 Macro tuşu ve Orta tekerleğin arkasında artık bir klasik tasarım, DPI butonu (3 seçenek) bulunmakta.(1600 DPI – Max 4000 DPI)

Tasarımı ve Aydınlatması ile çok şık duran DS B1, Kaymaz yüzey tasarımı sayesinde kolay kavranabilen ve rahat kullanılabilen bir Mouse. Özellikle sol ve sağ kısmının tasarımının pürüzlü yüzey tarzında olması ele daha sağlam oturmasına ve harekette daha işlevsel olmasına olumlu etki ediyor. Ve bu fiyata Mouse’larda çok ama çok nadir rastlayacağınız bir özellik olan, Ağırlık sistemine sahip. Alt tarafında bir yuvaya sahip olan DS B1, yuvanın içinde ağırlık sağlayan (tanesi 2gr) 8 tane ağırlık silindiri ile geliyor. İsteğinize göre ağırlıkları çıkartıp takarak Mouse’unuzu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

 

Gerekli bilgileri sunduğumuza göre MSI DS B1 Mouse’umuzun da fiyatını söylemenin vakti geldi. Bu özelliklere piyasa üzerinde ucuz fiyata oyuncu mouse’u bulmak zor iken MSI DS B1 internet üzerinde 90 ila 110 TL arası fiyatlarda satılmaktadır.


Yeni oyuncu sistemi toplayacak arkadaşlar için Uygun fiyata sisteminize yakışacak Mouse ve Klavye‘mizi bu yazımızda sizlere tanıttık. İkinci serimizde hangi Çevre bileşenleri ve İç donanımlar hakkında Uygun fiyatlı bir rehber yazısı istediğinizi bize yorumlarda belirmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. devamını merakla bekliyorum belli bir bütçe ile pubg yi kesin kaldırabilecegi bir bilgisayar da bekliyorum. başarılarınızın devamını dilerim

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: