Ne, Nasıl Yapılır?

Android ve iOS’da Açılır Pencereleri Durdurma

 

İnternette gezinirken bir haberi okumak, aramak ve helede indirmek istediğinizde, ekranda reklama bile tıklamamış olmanıza rağmen aniden açılan, bazen de bir türlü kapanmayan sayfalardan bıktıysanız ve bu yazıyı okuyorsanız, yazının sonunda bu sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.Pop-up nedir? ve Nasıl engellenir?

Eğer cihazınızda bir virüs programı veya benzeri koruma programı varsa, Ayarlar kısmından internet korumasını açarsanız, her türlü açılır pencere ve pop-up’lardan sizi koruyacaktır.

Ama ben virüs vb programlar kullanmak istemiyorum yinede pop-up’lardan kurtulmak istiyorum diyorsanız ve Chrome kullanıcısı iseniz (Ki %90’ınız öyledir) yinede pop-up’lardan kurtulabilirsiniz.


İlk olarak Google Chrome’u açın:

Ekranın sağ üst köşesindeki Diğer (üç dikey nokta) simgesine dokunup, açılan pencereden Ayalar bölümüne girin.

Aşağı kaydırarak Site ayarları’na gidin.

Daha sonra Pop-ups seçeneğini bulup tıklayın.

Son olarak açılan ekrandaki Butonu Aktif hale getirin.


Bu işlemler sonunda Otomatik olarak açılan sekmelerden kurtulmuş olacaksınız. Ancak başka tarayıcı kullanıyor iseniz program kullanarak Açılır Pencerelerden orada da kurtulabilirsiniz.

Bizim önerimiz Ghostery, uygulaması.

Hem AppStore hemde PlayStore da bulabileceğiniz bu uygulama ile internet güvenliğinizi sağlayıp her türlü açılır pencereleri engelleyebilirsiniz.

Ayrıca Masaüstü sürümler içinde, Chrome Eklenti Mağazasında Ghostery eklentisi bulunmaktadır.


Ghostery indirmek için: AppStore | PlayStore

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: