Teknoloji

Xiaomi, Amazon’dan Akıllı, Hoparlör Asistanını Tanıttı !

 

Xiaomi firmasının alt markası olan Yeelight, Çinde, Amazon’dan daha akıllı olduğu iddia edilen Hoparlör tasarımlı bir Asistan tanıttı.

Özellikle Akıllı evler için bir tür rolü oynaması planlanan asistan, sesin Xiaomi tekniğini kontrol etmek için kullanılmasına izin veriyor.Bu yenilik çok müthiş heyecan yarattı ve sadece bir saat içerisinde 10 binden fazla sipariş alındı. Ancak garip olan ve Xiaomi‘nin başına dert açabilecek bir durum mevcut. Tasarım ve görünüş açısından Bu yılın başında piyasaya sürülen Amazon Echo Dot ile bire bir aynı görünüyor.


Yeelight Virtual Assistant

Amazon Echo Dot


Amazon Echo Dot, ve Yeelight Virtual Assistant arasında benzerlik çıplak gözle farkedilir derecede ortada. Çinli şirket, tüm kilit unsurların tasarımını ve düzenini adeta kopyalamış gibi görünüyor.


Yeelight Virtual Assistant Özellikleri:

1.2 GHz 4 Çekirdekli işlemci  ve bu işlemciye destek veren 256 MB Ram ile çalışmaktadır.

Çift bandlı Wi-Fi sayesinde hoparlörü ev ağınıza bağlama şansınız var.

Ayrıca Bluetooth ile çeşitli sensörleri senkronize edebilirsiniz.

Yeelight Sanal Yardımcısı evde akıllı gadget‘lar yönetmek ve yerleşik sohbet-bot Xiaoice sayesinde kolon diyaloğu sağlamak adına üretilmiştir.


30 Ocak tarihinde Çin’de piyasaya sürülecek olan Yeelight Virtual Assistant, 31 Ocak tarihinden itibaren tüm dünya piyasasına açılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: