Kripto Paralar

Doge (DOGE) Coin nedir?

 

Kripto paralardan bir yenisi daha, Doge Coin, geleceği var mı Bitcoin gibi gelişir mi?

Bu sorularınızı yazımızın devamında anlatalım.


Son yıllarda ülkemiz ve dünya genelinde Kripto paralar adeta en popüler yatırımlar haline dönüştü.Bitcoin, Ethereum ve Lite Coin gibi büyük yatırımlar, daha yeni başlayan küçük yatırımcıların pek ilgisini çekmiyor. Durum böyle iken, ileri yönelik yatırım yapmak isteyen yatırımcılar sayesinde Altcoin arayışları ortaya çıktı ve hızlandı. Eğer bir gün Coin yatırımı yapacaksanız, Altcoinler hakkındaki makalelerimizde tüm bilgilerini size vermek istiyoruz.


Doge (DOGE) Coin:

Billy Markus isimli, Amerika’lı bir bilgisayar tasarımcısı tarafından oluşturulmuştur. Doge Coin‘i üretmeden önceki planı Bitcoin‘den daha geniş bir demografiye sahip bir Coin üretmekti. Ayrıca diğer Coinlere göre daha net bir Coin sunmak istiyordu.

Doge Coin‘in mantığı bir “İnternet Para Birimi”dir. Belirli bir merkezi yoktur ve kişiler arası dijital para birimi olarak geçer. Kolayca online para gönderme işlerinizi sağlar.

Geleceği var mı? konusunda şunları söyleyebiliriz:

Şu an için fiyatı en düşük olan Kripto Paralar arasında yer alıyor. Yakın bir zaman içerisinde sürpriz bir fırlama yapıp yapamayacağını bilemiyoruz. Ancak piyasa üzerindeki diğer Kripto Paralar ile aynı işlemleri yapabiliyor olması, en azından gündemde kalmasına yeterli olabilir diye düşünüyoruz.

Orta bütçeli bir yatırım için gayet ideal yatırım şekli diye düşünüyoruz, Fiyatının da şu anlık az olması iyi bir avantaj olabilir.


Diğer Kripto paralar hakkında daha fazla bilgi almak için Kripto Paralar kategorimize göz atabilirsiniz.

Kaynak | Teknobur

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: