Program

En İyi 5 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Günümüzde artık bir çoğumuzun telefonu akıllı telefonu bulunmakta ve çoğunun kamerası da iyi durumda lakin bazen kameramızın iyi olaması yetmiyor çektiğimiz fotoğraflara efekt koymak veya düzenlemek istiyoruz. Şimdi sizlere yüzlerce uygulama arasından bizlerinde kullandığı en iyi 5 fotoğraf düzenleme programını sıralayacağız.1- PicsArt

450 milyondan fazla indirilme sayısıyla en iyi fotoğraf düzenleme programınlarından birisi diyebiliriz. Fotoğraflarınıza filtre uygulayabilir, kesebilir, blur verebilir, küçük resim ekleyebilir ve daha onlarca harika özelliğini ücretsizce kullanabilirsiniz. Sürekli fotoğraf çeken veya efektsiz olmaz diyorsanız bu program tam size göre.

Bu programla sadece fotoğraf düzenlemekle kalmayıp kendi sosyal medya ağındada fotoğraflarınızı paylaşabilir kişileri takip edebilir fotoğraflarını beğenebilirsiniz tıpkı instagram gibi değinmeden geçmeyelim Picsart’ın bu özelliğini kullanan 100 binlece kişi var yani kısacası oldukça yoğun bir sosyal medya ortamı da bulunmakta. İsterseniz bu uygulamayı buraya tıklayarak Google Play Store üzerinden ücretsizce indirebilirsiniz.

2- Snapseed

Google şirketine ait olan bu uygulamanın indirme sayısı yaklaşık 50 Milyon civarında. Bu uygulama da PicsArt gibi harika efektleri içinde bulunduran profesyönel bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu programın en güzel yanı uyguladığınız efektlerin tonlarını çok güzel bir şekilde ayarlayabilmenizdir çünkü çok fazla seçeneği içinde bulunduruyor.

Benimde en çok kullandığım fotoğraf düzenleme uygulaması budur sizlerede tavsiye ediyorum isterseniz buraya tıklayarak Google Play Store’den ücretsizce indirebilirsiniz.

3-Facetune

1 Milyon gibi bir indirme sayısına sahip olan Facetune uygulamasına bakacak olursak indirme sayısına aldanmamak gerek çünkü bu program ücretli ve 16 TL gibi bir ücreti var. Bu program’da efekt bulunmamakta daha çok portre uygulaması diyebiliriz çünkü daha çok yüz düzeltme, diş beyazlatma, sivilce silme, yüz tonu ayarlama ve kırmızı göz giderme gibi özellikleri bulunan yine çok profesyönel diyebileceğimiz bir uygulama.

Dediğimiz gibi indirme sayısı ücretli olduğundan dolayı fazla değil ama buraya tıklayarak APK şeklinde ücretsizce indirip kullanabilirsiniz(45MB). Lakin bunu kullanabilmeniz için ilk önce patch yapmanız gerekmektedir. İlk olarak indirdiğiniz Zip dosyası içinden Facetune programını kurunuz sonrasında programa girmeden önce yine Zip dosyası içerisinde bulunan patch dosyasını çalıştırınız artık uygulamayı kullanabilirsiniz lakin programı kullanacağınız zaman telefonunuzun mobil verisini yanı internetini kapatınız yoksa kullanamassınız.

4-LightX

   Yine 1 Miyon indirmeye sahip güzel bir program Lightx. Bu programın indirme sayısı fazla bilinmediğinden olsa gerek lakin gayet profesyönelce fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

LightX uygulaması arkaplan kaldırma, Fotoğraf kesme ve birleştirme, karikatür yapma, harika selfiler yaratma ve Portre Rötuş, renk düzenleme efektleri, cift pozlama efekt, fotoğraf filtreleri, seçici düzenleme efektleri, bulanık arka plan ve bulanıklaştırma efektleri yapmanın kolay ve eğlenceli bir yoludur. Bu program şiddetle tavsiyede bileceğimiz bir uygulamadır. Buraya tıklayarak Google Play’dan ücretsizce indirebilirsiniz.

bu uygulama aracılığıyla Bokeh yapma rehberi için tıklayın

5-Prisma

50 Milyon indirmeye sahip bu uygulama geçtiğmiz yıl ülkemizde patlama noktasında indirilmişti. Bu uygulamada fotoğraflarınıza ünlü ressamların resimlerinde kullandığı hatlarının efektleştirilmiş hallerini uygulayabilirsiniz.

Zaten bayağı tanınmış ve indirilmiş olan Prisma’yı bizde sizlere tavsiye ediyoruz yine buraya tıklayarak uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsizce indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: