Genel

Amazon, Güvenlik Sistemi Üreticisi Blink’i satın aldı !

 

Amazon, bugün tez saatlerde, pil ile çalışan kameraların, kameralı kapı zillerinin üreticisi olan Blink‘i satın alarak büyümeye devam ediyor. Blink, Kickstarter kampanyası ile başlayan ve 2016’da vaat edilen akıllı kamerasını piyasaya sundu. Amazon’a satılmadan önce ise son üretimi Kablosuz ve Kameralı kapı zili oldu.


Blink şirketinin misyonu, tam bir ev güvenlik sistemi sağlayacak ürünleri sunmak.

Şirketin en önemli özellikleri arasında, ürünlerinin sadece bir çift AA pil ile 2 Yıl kadar uzun bir süre boyunca çalışabilecek olması var. Bir diğer önemli özelliği de kablo derdinin bulunmaması. Bu sayede Blink ürünlerini istediğiniz zaman görüntü kirliliği ve işçilik yaratmadan kolayca yerleştirebilirsiniz.


Peki koskoca Amazon firması Blink‘i neden satın aldı?

Elbette firmaya gıcık olduğu veya güvenlik kamerası satışı işine gireceklerinden değil.

Kısa süre önce Amazon‘un haberlerini takip etmiş iseniz Şirketin, Amazon Key hizmetini başlattığını biliyorsunuzdur, eğer haberiniz yok ise:

Amazon Key evinize gelen kuryelerin kapınızı açıp paketlerinizi evinizin içine bırakan yeni bir sistem. Bu sistem, Akıllı kapılar ile beraber, özellikle Kameralara muhtaç, ve bu eşyalar sistemin kilit noktaları.Yani Amazon‘un Blink‘i satın almasının en temel nedeninin Amazon Key sistemini geliştirmek ve kusursuza yakın hizmeti sunmak istemesidir diye düşünüyoruz.


Şu an için, tüm bu ürünler Blink markası altında ve Amazon‘un pek çok hizmetiyle entegre edilmiş durumda.

Eğer Blink sistemlerine sahipseniz endişelenmenizi gerektiren bir durum yok, hiçbir şey değişmiyor. Şirket ürünlerin satışını destekleyeceğini belirtiyor.

 

Şu anda en çok merak ettiğimiz şey, Amazon‘un bu hamlesi ile Amazon Key sisteminde nasıl geliştirmelere gideceği.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: