Donanım

Dünyanın En Hızlı Şarj Eden Powerbankı !

Lecjet, Grafen maddesini kullanarak dünyanın ilk harici bataryasını geliştirdi ve tanıttı. Cihaza Apollo adı verildi ve sadece prototip olarak değil, ürün şuan da sipariş için hazır bir ürün. Başlıca özelliği dolum hızıdır. Örneğin, aksesuar iPhone X veya Galaxy S8’i sıfırdan% 50’ye yalnızca 30 dakikada şarj edebiliyor ve iPhone 8 Plus’ın tam şarjı her zamanki üç saat yerine bir buçuk saat sürüyor. 

 

Apollo’nun kapasitesi 6.000 mAh, bugünün standartlarına göre çok fazla değil. Ancak geleneksel dış piller saatlerce şarj edilirken, bu aygıt sıfırdan% 20’ye yalnızca 20 dakikada yeniden doldurulur. Aksesuar 60 watt’a kadar olan güç adaptörleri ile şarj edilir ve çıkışa 40 watt çıkışı verir. Yeniden şarj etmek için Nintendo Switch, Apple MacBook ya da Lenovo Dell ve HP dizüstü bilgisayarlardan gelen bloklar uygundur.
Gadget üç konektörle donatılmıştır: Hızlı Şarj 3.0 desteği olan USB-A, 40 Watt’a kadar çıkış gücü ve geleneksel USB-A ile USB Tip-C. Ayrıca, şarj seviyesini görüntülemek için küçük bir ekran da vardır.
Harici pil Apollo, Kickstarter’da 59 $ fiyatla sipariş edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: