Mobil

Tüm Android Uygulamalar, 2019 Agustos’tan itibaren 64 Bit olmak zorunda !

 

Google, bugünün tez saatlerinde yaptığı açıklamada 64Bit çerçevesi oluşturamayan bütün uygulamalar ile bağlantısını keseceğini açıkladı. Ancak hemen temizliğe başlamak yerine, PlayStore üzerindeki Tüm uygulamalara 2019 Yılı Ağustos ayına kadar 64Bit çerçevesine uyum sağlamaları için şans tanıdı.

Bundan sonra 32Bit uygulamaların hepsi, nesli tükenmekte olan bir dinozora dönüşüyor diyebiliriz.


Google‘ın bu hareketinin sebebi, ileride yalnızca 64Bit uygulamaların destekleneceği bir Android sürümünü yayınlayacağı ve gerekli güvenlik önlemlerini şimdiden almak istediği gibi görünüyor.Yayınlanan duyuru postasında

“Yerli kütüphaneleri kullanan uygulamalar için 64 bitlik kod genellikle ek kayıtlar ve yeni talimatlarla önemli ölçüde daha iyi bir performans sunuyor”

açıklaması yapıldı.


Tahminlerimize göre de, Google‘ın bu hareketinin diğer çapraz platform geliştiricilerinden geri kalmak istememesi. Hatırlatacak olursak, iOS 11 sürümünden sonra da AppStore, 32Bit uygulamaları destekten çıkmıştı.

Ek olarakta Google,

“Belirli bir uygulamanın Google Play Store aracılığıyla orijinal olarak indirilip indirilmediğini ispatlayabilecek güvenlik meta verilerini tanıttığını ve bunun da kötü amaçlı yazılım indirmelerinin azaltılmasına yardımcı olacağının

açıklamasını yaparak ileride nasıl projeler peşinde olduğunu bize bildirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: