Teknoloji

İlk 5G Spesifikasyonu Resmen Tamamlandı !

 

Kısa bir süre kadar geliştirme aşamasında olan, hücresel standartları yöneten 3GPP şirketi Fierce Wireless, bir rapora göre Portekizin, Lizbon kentinde düzenlenen toplantıda 5G için oluşturulmuş şartnameyi resmen imzaladı.5G şebeklerinin nasıl görüneceği konusunda resmi veya net bir kanıya varılmamış olsa da bu gelişmeler 5G şebekelerini kurmak ve işletmek için atılmış büyük bir adım olarak sayılabilir.

 


Son bilgi olarakta,

Bitmiş bir bitmiş bir 5G Spesifikasyonunun 600MHz ve 700MHz bantlarından , 50 GHz‘de spektrumun milimetre dalgası bölümüne kadar değişen geniş bir yelpazeyi kapsadığını belirtelim, yani 4G’ye oranla devrim niteliğinde bir hıza sahip olacak 5G‘nin ilk adımlarının atılıyor olması sevindirici bir haber.

Birkaç Operatör, Akıllı telefon üreticisi ve Bileşen üreticisi (Qualcomm, Orange, T-Mobile, AT & T, Samsung, ZTE, Sprint, Telefonica, Verizon, Sony, Nokia, MediaTek ve Huawei) 5G için heyecanını dile getirdi ancak 5G uyumlu cihaz üretimine başlayıp başlamayacakları veya ne zaman başlayacakları konusunda bilgi vermediler.

Hangi Akıllı telefon üreticisinin, 5G özellikli bir akıllı telefonu ilk kez yapacağını merak ediyoruz. “Sizin tahminleriniz varsa yorumlarda bize bildirin.”


Bu haftanın ilerleyen saatlerinde 5G hakkında diğer gelişmelerden haber aldıkça daha fazla bilgiyi size sunacağız. Takipte kalın.

 

5G Teknik özellikleri hakkında daha çok bilgi için 3GPP | Qualcomm

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: