Mobil

Apple, iOS ve Mac Uygulamalarını bir araya toplayacak !

 

Apple, iOS ve Mac uygulamarını ortak bir platformda toplama kararı aldı.

Bu kararın alınma nedeni, iPhone ve iPad‘ler için uygulamaların bulunduğu AppStore‘un kullanışlı ve bol erişime sahip olmasına karşın Apple‘ın Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlarının uygulamalarının bulunduğu Mac AppStore, sınırlı seçime ve nadiren güncellenen programlara sahip olduğu için tıpkı ıssız bir kasaba gibi çok az erişime sahip.

Apple bu durumu ortadan kaldırmak için, iOS ve Mac uygulamalarını ortak bir platformda toplamak ve Her iki platformda da çalışacak uygulama setleri yapmayı planlıyor.


Yazılım geliştiricileri önümüzdeki yıl bu proje için çalışmalara başlayacak. Dokunmatik ekranTrackpad ve Mouse ile çalışabilecek tek bir ortak uygulamalar tasarlayacaklar.Geliştiricilere göre İki platform için farklı uygulamalar yapmak yerine Ortak uygulamalar yapıp bunları tek platformda paylaşmak daha pratik ve kolay. Çünkü 2 taraflı uygulamalar ile ilgilenmek hem fazla zaman hemde daha fazla uğraş gerektiriyor. Örnek olarak iOS için twitter uygulaması sık sık güncelleme alıyorken Mac için yapılan twitter uygulaması uzun süre güncelleme almadığı için, Apple kullanıcılar tarafından adeta eleştiri yağmuruna tutulmuştur.


Ancak Apple‘ın bu gelişmeler hakkında henüz tam detaylı bir açıklama yapmamış olması projeyi başlatmayacağı veya sonlandıracağı anlamına gelmiyor, özellikle Mac AppStore‘a gelen kötü eleştiri ve olumsuz yorumlar yorumlar, çalışmaların daha hızlı başlaması için bir çağrı bile olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: