Mobil

Android Oreo, Cihazınızı ve Verilerinizi nasıl korur?

 

Android Oreo güncellemesi son zamanların popüler başlıklarından, Hakkında merak edilen çok fazla bilgi var ve Oreo güncellemesi bekleyen milyonlarca kullanıcı. Her geçen gün farklı cihazlara güncelleme haberi çıkan Oreo‘nun bir noktasına değinmek istedik.Oreo güncellemesi pek çok yenilik getiriyor, bu yeniliklerden ilk olarak Cihazınızı ve Verilerinizi nasıl koruduğu konusuna değineceğiz.


Yeni Oreo güncellemesi:

 Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların daha güvenli yüklenmesi, bilgisayar korsanlarının telefonunuzu eski bir işletim sistemine indirmesini önleyen geri alma koruması gibi telefonunuzu ve verilerinizi korumayı bilemediğiniz bir yazılım paketleri içeriyor.

OEM Kilitleme Donanım Soyutlama Katmanı (HAL olarak adlandırılır), telefonunuzun, güvenlik kimlik bilgileriniz olmaksızın sıfırlanmasını engelleme yetki ve özelliğine sahip. Bu özellikler sayesinde Oreo güncellemesi ile cihazınızı verilerinizi daha güvende hissedebilirsiniz.


Oreo güncellemesinin Cihazınızı ve Verilerinizi nasıl koruduğu hakkındaki bilgi ve açıklamaları Buraya tıklayarak Android Developer sayfasından okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: