inceleme

Microsofttan Yüzey Hassasiyetli Fare incelemesi !

Yüzey Hassaslığı fare Microsoft’un PC’ler için popüler Logitech MX2S çevre birimlerinde bulunan üst seviye özelliklere sahip olmasıdır. 99 dolarlık aksesuar yığını nasıl olur? Şaşırtıcı derecede iyi.

Microsoft Yüzey Hassaslı fare, bu sonbaharın başında Microsoft Store’da 99 dolara satışa çıktı. Yeni Surface Book 2 serisi ile birlikte duyurulan Surface Precision fare, büyüyen Surface fare hattına masaüstü ve profesyonel düzeydeki özellikleri getiriyor.


Yüzey Hassasiyeti özellikleri:

Yüzey Hassas fare, aynı anda üç bilgisayarda çalıştırılmak için destek de dahil olmak üzere yarı benzersiz pek çok özelliği masaya getiriyor. Bununla birlikte, bunun odak noktası yapı kalitesi, ergonomi ve genel kullanım üzerine.

2.4GHz bağlantıyla ve bir dongle gerektiren Surface Precision fare, Bluetooth Düşük Enerji kullanır ve tüm modern Windows PC ve hatta Apple Mac OS X (ancak kablolu) ile uyumludur.Değiştirilemez pilin şarj edilmesinin yanı sıra kablosuz bağlantının onaylanmaması için mikro USB portu aynı zamanda telsizin üstesinden gelen bir kablolu bağlantı görevi görür. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çok fare gerçek bir USB modu sunmaz, bu yüzden burada bir seçenek olarak görmek çok güzel.

Yan tarafında üç düğme var – bunların hepsi programlanabilir – ve tekerleğin arkasındaki bir düğmeyi tıklayarak caydırıcılık veya yumuşak kaydırma seçenekleri sunan bir metal kaydırma tekerleği.

Üç PC için alttaki bir geçiş anahtarı da var. Kullanıcılar anında her eşlenen PC için 1,2 veya 3 arasında alt kısımda geçiş yapabilir.

Fare , birlikte verilen Microsoft Mouse and Keyboard Center yazılımında kullanıcı tarafından yapılandırılabilen 400 ila 3.200 nokta başına nokta sayısını (DPI) destekler .

Yüzey Hassasiyeti tasarımı:

Plastik ve işlenmiş alüminyumdan üretilen ve 135 gram ağırlığında olan Surface Precision fare, ergonomik yuvarlak sırtlı ve başparmak dayanağına sahiptir. Bu dinlenme başparmağınızın bir fare minderine sürüklenmesini önler ve genel konfor için büyük fark yaratır. Kaydırma tekerleği hafifçe kıpır kıpır ya da çıngıraklı bir halde durur. Kilit kaydırma (başka bir deyişle “tıkır tıkır”), Microsoft tarafından ayarlanmış Precision dokunmatik yüzey kullanmaya neredeyse mükemmel geliyor. Ücretsiz kaydırmayı tercih edenler için buradaki seçenek burada ve anında elle etkinleştirilebiliyor.

 

Yüzey Hassasiyet fare ile ilgili tek endişe uzun vadeli, gri Surface rengi geleneksel karanlık veya siyah farelere göre daha kolay pick up – ya da en azından göstermek – kir olabilir. Tabii ki çoğunlukla plastik / kauçuk (Termoplastik Elastomer veya TPE) olması kolaylıkla temizlenebilir olmalı, ancak lekelenmemesine bakılmaksızın zaman söyleyecektir.

Yüzey Hassaslığı yazılımı:

Kullanıcıların Microsoft Fare ve Klavye Merkezi yazılımını kullanmaları gerekmese de Windows kullanıcıları yüklemeleri kesinlikle teşvik edilir (hatta istenir).

Konfigürasyonlara sahip tüm üst düzey fareler gibi, Fare ve Klavye Merkezi kullanıcıların düğmeleri yapılandırmasına, DPI ayarlamasına, makro eklemesine, pil ömrünü kontrol etmesine ve daha fazlasına olanak tanır. Oldukça kararlı da mükemmel bir yazılımdır.

Bu yazılım aynı zamanda kullanıcıların fareyi üç bilgisayarda aynı anda çalıştırmasına olanak tanıyan Akıllı Anahtar özelliğini kullanmanıza da olanak tanır. Süreç basit: Yüzey Hassasiyet faresini üç farklı bilgisayara eşleyin. Her bir PC’de ayrıca Fare ve Klavye Merkezi yazılımı da çalışıyor olmalıdır. Herhangi bir bilgisayarda Akıllı Anahtar özelliğini etkinleştirin.

Çalışmaya başladığında, imleci ekranın kenarına getirdiğinizde ikinci duraklayacak ve diğer bilgisayara sorunsuz şekilde geçecektir. Kullanıcılar PC’lerin siparişlerini de yapılandırabilir ve değiştirebilirler. Bir PC eklemek istemiyorsanız, yalnızca devre dışı bırakabilirsiniz. Fareyi, başka bir bilgisayara atladığınızı bildirmek için açılan isteğe bağlı bir bildirim de var.

Herkes, bir masaüstü bilgisayarı ve bir dizüstü bilgisayarı üzerinde çalışan güçlü kullanıcılar için Akıllı Anahtar kullanmazken, bu bir katil özelliktir. Kullanmakta zorlanmadım.

Programa özel ayarlar, bu programlanabilir tuşlara makro atama veya klavye kısayolları gibi ek seçenekler mümkündür, ancak belirli işlevlere ihtiyaç duyanlar için ayrılmıştır.

Son olarak, Surface Laptop’u kullanan ve Windows 10 S çalıştıran kullanıcılar için, yine de indirilmesi gereken bir Win32 uygulaması olduğu için Mouse ve Keyboard Center yazılımını yükleyemeyecekleri unutulmamalıdır. Umarım, Microsoft bu izlemeyi düzeltmek için gelecekte masaüstü köprüsünü kullanarak Microsoft Store’a bağlayabilecektir.

Yüzey Hassasiyeti performansı ve sonuç:

Surface Precision fare kullanımı çok güzel. Ergonomik tasarım patlıyor ve kaydırma ve tıklama mükemmel geliyor. Aslında, tıklama sessiz taraftadır, sessiz ortamlarda sürekli kullanımdan keskin ve yüksek tıklamalardan nefret edenler için iyi bir şeydir.

Bununla birlikte, Bluetooth’a güvenmek, onun riskleri olmaksızın değildir. Cihazınıza, sürücülerinize ve yakında bulunan cihazların olası parazitlerine bağlı olarak, alışılagelmiş Bluetooth tuhaflıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Birçok şirket, radyo için 2,4GHz kanallı bir dongle kullanarak bunu önlemektedir. Daha güvenilir olmasına rağmen, bu teknoloji yalnızca değerli bir limanı kaplamakla kalmaz aynı zamanda çabucak kaybolur USB Type-A bir dongle gerektirir. Üstelik, aynı anda üç cihazda kullanırken yardımcı olmaz.

Bununla birlikte, USB kablolu modu takmak güçlü bir özelliktir. Şarj etmek için şarj etmek için takmanız gerekiyorsa da, pilin iki veya üç ay sürmelidir. Bazılarının Microsoft’un bir USB Type C fişi kullanması gerektiğinden şikayetçi oldum ancak bu bileşen mikro USB’den daha büyük maliyetlidir ve gündelik kullanım için gerçek avantajının ne olacağı açık değildir

Son zamanlarda incelediğim Logitech MX Master 2S ile karşılaştırıldığında, çok fazla fark yok. Her ikisi de yaklaşık 99 $ civarında çalışır, ergonomiktir, Bluetooth üzerinden çalışır, benzer DPI ayarlarına ve mükemmel yazılımlara sahiptir. Logitech’in isteğe bağlı bir 2.4GHz dongle’ı var, ancak USB kablolu modda çalışamıyor. Logitech’in tıklayarak daha yüksek sesle karşılaştıklarını ve Yüzey Hassasiyetine kıyasla oldukça rahat buldum, ancak bunlar kişisel tercihlerdir. Logitech’in en sevdiğim baş parmak kaydırma tekerleği var, ancak kullanımımda hiç yararlanmadım – deneyiminiz değişebilir.

Genel olarak, Microsoft Yüzey Hassas Fare’yi tavsiye edebilirim. Harika görünüyor, iyi çalışıyor ve gelişmiş ve özelleştirilebilir özelliklere ihtiyaç duyanlar için masaya bazı avantajlı özellikler getiriyor. Bir seyahat fare iken başına bir torbaya kayma için değil kötü bir seçim yapma Logitech MX Usta 2S biraz daha düzdür. Tabii ki, seyahat öncelikli ise, Microsoft’un taşınabilir Yüz Alma Fare daha iyi uyması var.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: