İnternet

İngilterenin İnternet Hızı Kararı

Son on yılda İngiltere hükümeti, İngiltere genelinde temel düzeyde bir genişbant hizmeti için kilit girişimlerde bulundu .

Fikir, 2020 yılına kadar , halkın büyük bir şehirde ya da kırsal kesimde yaşayıp yaşamamasına bakılmaksızın, halkın ISP’lerinden en az 10 Mb / sn hız talep etme yasal hakkı olacaktır. Her şey, bu yılın başlarında geçirilen Dijital Ekonomi Yasasında ortaya konan hükümetin Evrensel Hizmet Yükümlülüğünün (USO) bir parçası . Bakanlar başlangıçta BT’nin gönüllü teklifini kabul ettiler , bu da 1,4 milyon kırsal sakinin en az 10 Mbps hızına erişmesini sağlayarak 600 milyon pound harcadı .

A Generic picture of a BT Home Broadband hub (Photo by Steve Parsons/PA Images via Getty Images)

Ancak bugün yapılan açıklamada hükümet, “2020’de İngiltere’nin tamamına yüksek hızlı genişbant erişim sağlamak için yeterli kesinliğe ve yasal yaptırıma izin veren” düzenleyici rota izlediğini doğruladı. Kültür Sekreteri Karen Bradley şunları söyledi: “Genişbantın ev ve işyerleri için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve herkesin hızlı ve güvenilir bir bağlantının faydalanmasını istiyoruz. Teklifi için BT’ye minnettarız ancak yalnızca düzenleyici bir yaklaşımın yüksek hızda gerçekleştireceğine karar verdik. nerede yaşadıkları veya çalıştıklarına bakılmaksızın, İngiltere’deki herkes için bir gerçeklik genişbant sağlıyor “dedi.Hükümet şimdi Evrensel Hizmet Yükümlülüğünün (USO) ne içermesi gerektiğini ortaya koymaya başlayacak. Mevzuatın 2018 yılının başlarında kabul edileceği ve Ofcom’un önceden belirlediği minimum beklenen hızları resmi olarak sunmasının yaklaşık iki yıl süreceği bekleniyor.

BT için kesinlikle bir darbe olsa da, hükümet doğru kararı verdiğinden emindir. Mevzuat getirilerek, tüketicilerin gereksinimleri değiştikçe ve herhangi bir hane halkının geride kalması halinde (maliyet eşiğine tabi olarak) minimum hızın artabileceğine inanıyor. İyi haberse, sabit hat “süper hızlı geniş bant” bağlantıları – ki bu da 24 Mbps veya daha fazla hız sağlar – şu anda İngiltere’deki evlerin ve işletmelerin yaklaşık yüzde 95’ini kapsar. Hükümet’in sübvanse edilen Broadband Delivery UK programı sayesinde bu rakam 2020 yılına kadar yüzde 98’e ulaşabilir. Bu, USO’nun uygulandığı zamana kadar Birleşik Krallık binalarının yalnızca küçük bir yüzdesi boşluğa düşeceği anlamına geliyor.

Umarım bizim ülkemizde de buna benzer uygulamaları en kısa zamanda görürüz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: