İnternetMobil

YouTube ve Sony ortak müzik servisi kuruyor

Bloomberg , bu ayın başlarında YouTube’un abonelik müzik servisinin Mart ayı başında piyasaya çıkabileceğini ancak Sony Music Entertainment ve Universal Music Group ile devam eden ve çözümlenmemiş müzakerelerin başlatma tarihinin başlayabileceğini bildirdi.

Ancak Bloomberg şu anda her iki müzik firmasının YouTube ile uzun vadeli anlaşmalar imzaladığını bildirdi.

Sony ve Universal sözleşmeleri, müzik video hakları sahipleri için telif ücreti belirledi ve önemlisi, kullanıcı tarafından yüklenen telif hakkı alınmış şarkılar için daha agresif bir poliçe vermeyi kabul  etti.Warner Music Group , Warner’in korsanlıkla mücadele beklentilerini karşılamayan YouTube ile “küçük” bir anlaşma imzaladı .

Bu sözleşmeler yürürlüğe girdiğinde, YouTube artık Spotify benzeri abonelik hizmetini daha eksiksiz bir şekilde kullanabilecek.

Bu hizmet, YouTube’un ücretsiz hizmetinde bulunmayan içerikleri içeriyor.

YouTube, geçmişte müzik endüstrisi ile iyi bir ilişki kurmadı .

müzik endüstrisi , sitenin telif hakkıyla korunan materyalin yanlış kullanımını yeterince koruma altına alamadığından bu piyasanın büyümesinde engel olduğuna inanıyor.

Ayrıca Warner’ın YouTube ile yaptığı sözleşme şirketi “gelecekte daha fazla seçenek” sağlamak için her zamankinden daha kısa sürdüğü halde Sony’nin ve Universal’in sözleşmelerinin süresi belirsiz.

Ancak, her şey yolunda ilerlerse  yakında başka bir müzik akış servisinlerine sahip olabiliriz.

değerli okurumuz siz bu anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı paylaşırmısınız?

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: