Oyun

PUBG’nin Rapor Butonu sonunda Aktif halde !

 

PUBG çok olmasa da uzun süre önce Hileler ile başa çıkmak ve engel olmak için oyuna Rapor butonunu eklemişti. Fakat olayın garip ve gülünesi bir yanı vardı Buton işlevsiz ve çalışmaz haldeydi.

Bazılarınız, İşlevsizdi derken? diyeceksiniz ancak birçoğunuz işlevsiz olduğunu bildiğiniz için şaşırmadan okumaya devam edeceksiniz.


Oyuna ilk eklendiği andan beri İşlevsiz olan Buton hiçbir türlü raporlamayı Oyun yönetici-denetleyicilerine iletmiyordu. Ban yiyen kişiler Taramlar sonucu tespit edilen veya Video kantıları ile PUBG destek bölümüne şikayet edilen kişilerdi.


Peki maden işlevsiz neden eklendi?

İşte bu soruyu bizde çok merak ediyoruz ancak kısaca şöyle diyelim: “Rapor butonu yok demesinler” dercesine eklenmiş.


Ancak Twitter üzerinden PUBG Destek tarafından atılan son gönderide “Oyun içi raporlamanın artık tamamen işlevsel olduğu ve gerekli işlemlerin artık başladığını” duyurdu.

 

Raporlama sisteminin bu kadar geç işlevsel hale gelmesinin en temel nedeni olarak oyunun Beta sürümünde olması ve TAM hale geçmemiş olması yatıyor olmalıdır ki, Butonun Tam işlevselliği 20 Aralıkta yayınlanacak olan V1.0 ile beraber başlayacak.

V1.0 ile beraber de Raporlama Butonunun aktif hale gelmesi ve Ölüm sonrası Kamerası eklenmiş olması artık Hile kullanan kişilerin daha Kolay tespit edilmesi, Hızlı analiz ve Banlanması anlamına geliyor.

Bazı konularda her ne kadar geç harekete geçse ve geç kalsa da hala zirvede kalıp ödün vermeyen PUBG‘nin her yeni güncellemesinde sorunlarından kurtulacağını umuyoruz.

 

Raporlama Butonunun aktif hale gelmesi oyunda hile konusunda ne gibi değişiklikler yaratacaktır? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: