Teknoloji

BMW solid-state pil üretiyor

BMW, solid-state pil oyununa atılıyor ve bunu, pil geliştiricisi Solid Power ile bir araya getirerek yapacak.

Şirket, Colorado Boulder Üniversitesi’nden bir spin-out ve 2012’den beri solid-state şarj edilebilir piller geliştiriyor.

BMW, pil teknolojisini elektrikli araçlara getirmek için Solid Power ile ortaklık kuruyor.

 Solid Power’in kurucusu ve CEO’su Doug Campbell, yaptığı açıklamada, “Kuruluşun ilk gününden  bu yana, Solid Power ekibi güvenliğe, performansa ve maliyete özel dikkat göstererek rekabetçi bir solid-state pili üretmek ve ölçeklendirmek için çalıştı” dedi .

 “BMW ile işbirliği yapmak, katı hal pil yeniliklerinin elektrikli taşıtları iyileştirmeye devam edeceğinin bir diğer gerçeği.”

solid-state piller , günümüzde enerji yoğunluğu ve dolayısıyla EV’lerde kullanıldığında daha fazla sürüş aralığı, daha az ateş veya patlama şansı ve hızlı şarj olma gibi büyük ölçüde kullanılan lityum-iyon pillere kıyasla birkaç avantaj sunuyor.solid-state pillerin faydaları, Fisker , Toyota ve Google gibi pek çok şirketin teknolojiyi geliştirip nihai olarak ürünlerine dahil etmeyi hedefleri arasında.

EV’lerin sürüş sınırlarını sınırlayan piller, bu tür araçların ana akım olmasını kesinlikle önleyecektir.

Dolayısıyla, bu sürüş mesafelerini uzatabilen ve EV’leri geleneksel gazla çalışan otomobiller kadar uygun hale getiren teknoloji sayesinde, kullanımlarını ve dolayısıyla çevresel faydaları arttırmaya geldiğinde dünya için bir zorunluluk olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: