Teknoloji

Vodafone 2020’de Hollanda 3G Şebekelerini 4G’ye Yer açmak için Yıkacak !

 

Amerika’da 2G devri tamamen battı… Norveçte Radyo yayınları bitti… Eski ve kablosuz teknoloji git gide son buluyor. Gelişen modern teknoloji ile eski teknoloji artık yok oluyor ve siliniyor.


Vodafone‘da bu yoldan ilerleyip çıtayı bir tık daha öne taşıyor ve Hollanda‘daki tüm 3G şebekelerini 2020 Yılı Ocak ayında kapatmak ve 4G LTE ye geniş yer açmak istiyor. Vodafone, birnevi Hollanda‘da 3G‘yi kökten bitirip yerine 4G LTE sunmak istiyor.Bu yenileşmenin arkasında yatan nedenlerden en önemlisi ise Ülkenin 4G LTE hizmet sunumunda geri kalmış olması.

Vodafone 3G tarafından kullanılan spektrumun serbest kalmasını ve 4G kapsamını yükseltmesini istiyor. Fakat yedek şebeke olarak 3G değil 2G’yi kullanmak istiyor. 2G şebekesi ise sadece arama ve mesajlaşmalara imkan sağlıyor, dolayısıyla olası bir durumda 2G şebekeyi yedek olarak kullanmak 3G’nin toptan bulunmadığı ülkede İnternet krizine yol açabilir. Veya olası durumlara karşı tüm tedbirler alınacaktır.


 

Vodafone’un gerçekleştirmek istediği bu projeyi daha detaylı olarak incelemek ve Cihazınızın 4G LTE uyumluluğunu test etmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Vodafone 2020 Hollanda

 

Sizce Vodafone’un yedek şebekeyi 2G olarak seçmesi doğru mu? Yorumlarda bizlere fikirlerinizi sunun.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: