Genel

Toyota 2020 Yılında 10 Elektrikli Araba Tanıtacak !

 

Toyota , gaz-elektrik hibritlerini kucaklayan ilk otomobil üreticilerinden biri olabilirdi. Pil-elektrikli araç geliştirme işleri içinde çabalarken bu konuda birazcık geride kaldı diyebiliriz. Ancak şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu açığı kapatıp piyasayı büyük bir şekilde ele almayı umuyor.


Toyota bugün, 2020 ve 2030 yılları arasındaki elektrikli araç planlarını ana hatlarıyla belirtti. Kısacası, gelecek, elektrifikasyona güveniyor; her ne kadar geri kalmış olsa bile eyse ki Toyota, geleceği hakkında belirsiz ipuçları sunmak yerine daha fazlasını sunuyor.

 

En ilginç kısma gelecek olursak, Toyota‘nın 2020 Yılında 10 veya 10 dan daha fazla Elektrikli otomobili dünyaya tanıtacağı iddiası.

Mevcut modellerin bağımsız modelleri veya BEV varyantları olmasına bakılmaksızın, hangi araçların olacağını belirsizdir, ancak orada bazı çapraz geçişlerin olabilmesi söz konusu.

Toyota, 2025 Yılına kadar hem Toyota hemde Lexus serileri için sadece bütünü elektrikli araba üretmeye söz verdi. Buna göre her model ya bağımsız bir elektrikli model veya geleneksel bir gaz modeli bir varyant olacak. Yani sonrasında sadece bir gaz veya dizel motor ile kullanılabilir bir model olmayacak.

 

Haber hakkında daha fazla bilgiyi merak ediyorsanız Buraya tıklayarak haber hakkında diğer bilgilere erişebilirsiniz.

 

Sizce Toyota’nın izlediği bu yol ve fikir nasıl? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: