İnternet

Otomatik oynatma videolarını Google Chrome Beta sürümü ile kapatabilirsiniz !

 

2017 Yılı Eylül ayında, Chrome 64‘ün;

otomatik oynatma içerikleri ve bunlardan yanısıra otomatik olarak video ve ses oynatmalarını varsayılan olarak sessiz hale getirebilme özelliği ile kullanıcıları rahatlatacağı söylendi ve birçok kullanıcı tarafından merakla beklendi.

 

  • Peki şimdi bu özelliği test etmek ister misiniz?

Chrome 64‘ün Beta sürümünü indirerek (bağlantısı aşağıda bulunmakta) bu yeniliği ve bundan başka daha birçok gelişmeyi ilk olarak test edenler arasında olabilirsiniz.

Şirket firma, Chrome‘da daha geniş çaplı reklam engelleme, otomatik oynatmaları engellemek gibi, tarayıcı ile kullanıcıları kirlilikten uzak tutmak amacıyla uzun süredir çalışmakta ve 2018 Yılı Ocak ayına kadar bu güncellemeleri tam bir sürüm ile kullanıcılar ile paylaşma planı içinde.


Otomatik oynatma engelleyicinin işlevlerine gelecek olursak:

Chrome 64‘ün izin çubuğunda yer alıyor. Ancak her web sitesi için Otomatik oynatmayı kapatmıyor. Otomatik oynatmayı kapatmak istediğiniz siteye girdiğinizde bunu el ile belirtmeniz gerekiyor (bunu bir sefer yaparsanız tekrar girişinizde tekrarlamanıza gerek yok) Bu işlemi tamamlarsanız mevcut alan adı altındaki her bağlantıda Otomatik oynatmalar kapanacaktır.

Ek olarak, Chrome 64, Windows 10 HDR modundayken HDR video oynatma için geliştirilmiş bir pop-up engelleyicisi, kötü niyetli otomatik yönlendirmeleri önlemek ek güvenlik tedbirleri ve destek içerir. Chrome OS‘de, birden fazla pencere ile daha kolay çoklu görev gerçekleştirmeye olanak tanıyan yeni bir “bölünmüş görünüm” özelliği bulunmaktadır.

 

Chrome 64’ü denedikten sonra yorum ve eleştirilerinizi bizimle paylaşın..


Chrome 64 Beta

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: