Mobil

Bilim Adamları Uyarıyor: Akıllı Telefonla Uyumak Kanser ve Kısırlığa Sebep Olabilir

Telefonları hayatımızda olduğundan beri radyasyonun etkileri konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı. bazı araştırmalar bu yayılan radyasyonun ihmal edilebilir düzeyde olduğunu, kısa ve uzun sürede sağlığımıza pek de etki etmeyeceğini  kimileri ise kalıcı ve çözülemez hasarlara yol açtığı fikrindeydi.

Amerikan Kaliforniya Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yeni araştırma sonrası yaptığı açıklamalarına göre, insan vücudun radyasyona maruz kalmamasını  ve sağlık riskini en azadüşürmek için telefonların gün içerisinde en az bir kaç adım ve uyurken de en az bir kol boyu kadar uzağımızda olması gerekiyor. Araştırmacılar zihinsel sağlık problemleri, kısırlık ,kanser ve dikkat eksikliği gibi birden fazla sorunun temelinde cep telefonlarının yaydığı o düşük frekanslı radyo sinyalleri olduğundan şüphe duyuyor.


İstatistiklere göre Sağlık Güvenliği Başkanı, Doktor Devra Davis’in konuyla açıklaması şöyle: ” ülkelerde yapılan araştırmalar bize gösterdiki, akıllı telefonlarını en uzun süre cebinde taşıyan erkekler, en az sperm hücre sayısına sahip ve kısırlığa doğru ilerlemekteler.

Sağlık örgütlerin tarafınca kabul görmüş olsa da cep telefonlarının yaydığı radyasyonun potansiyel tehlikelerini dikkate alırsak biraz tedbirli ve dikkatli olmak umuyoruz ki bize pek bir şey kaybettirmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: