Mobil

İnstagram yan Uygulaması Direct Test Aşamasında !

 

Instagram, Direct denilen özel mesajlar için bağımsız bir uygulamayı test ediyor.

Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay‘da olmak üzere toplamda 6 ülkede test için bugün itibari ile erken erişime sunulan Direct uygulaması, Yükledikten sonra İnstagram üzerinden DM bölümünün kalkmasına ve tıpkı Facebook‘ta olduğu gibi mesajlarınızı sadece Direct uygulaması üzerinden atabilmenizi sağlıyor. Muhtemelen bu hareket Ana İnstagram uygulaması üzerinden mesajlaşmayı Facebook gibi, yan bir uygulamaya taşıma çabasıdır.Genel anlamda ne zaman tam indirmeye sunulacağı hakkında kesin bir bilgi henüz mevcut olmayan Direct, WhatsApp ve Messenger‘dan sonra 3. olarak En popüler mesajlaşma aracı haline gelebilir.

Peki herşey yolunda giderken neden böyle bir uygulama yapma gereği duyuldu? Bu soruyu İnstagram Ürün Müdürü Hemal Shah‘ın yaptığı açıklama ile cevaplayalım:

“Instagram’ın tüm anlarınız için bir yer olmasını ve yakın arkadaşlarımızla özel paylaşımın bunun önemli bir parçası olmasını istiyoruz” dedi. “Direct, son dört yılda Instagram’da büyümüştür, ancak tek başına durursa bunu daha da iyi hale getirebiliriz. Direkt, kamera içi ilk ve bağımsız bir uygulama olduğunda özel paylaşım için en hızlı ve en yaratıcı alanı yaratmak için sınırları zorlayabiliriz.”


Henüz gelişme aşamasında olan Direct uygulaması sadece üç ekrandan oluşuyor. Uygulamayı ilk olarak açtığınızda sizi, tıpkı Snapchat‘te olduğu gibi kamera karşılıyor. Bu tarz yapılma amacı düzenli olarak kişilere paylaşım alışkanlığı kazandırmakmış(alışkanlık kazandırmaya ne gerek varsa artık)

Ancak illede bir fotoğraf çekilmek zorunda değilsiniz, ekranı aşağıya doğru çekerseniz kamera eklentisi kapanacaktır. Kameranın sol tarafında Ayarlar, Hesap değişim ve Kameraya geçişi sağlayan bir profil ekranı bulunmakta. Uygulama şu anlık sadece bu kadar, gelişme bitimi ve tam sürümünde pek fazla değişiklik olacağını sanmıyoruz, ancak Direct, Messenger‘dan farklı bir tarz izlerse bizi şaşırtabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: