Mobil

Vestel Venus Z10 Oreo Güncellemesini Aldı !

 

Android’in En yeni sürümü olan Oreo pek az Android cihazda yayınlanmış iken, Özellikle bilindik markaların Amiral Gemilerinde kullanılıyordu. Ancak edindiğimiz bilgilere göre, bugün Android Oreo güncellemesi Vestel Venus Z10 için kullanılabilir durumda.

Venus Z10‘un diğer üst seviye Android cihazlardan daha önce Oreo güncellemesi alması her ne kadar garip gelse de, yerli patent ve üretim olan Vestel serisi cihazın bu güncellemeyi bu kadar hızlı alması biraz da gurur verici.


Android Oreo sürümünde gelecek değişiklikler kısaca şu şekilde:

 • Yerleşik şifre yöneticisi Autofill

Tıpkı Google Chrome‘da olduğu gibi, cihazınızda kullanmış olduğunuz bütün şifreleri otomatik olarak kaydedip daha sonra giriş yaparken otomatik olarak doldurma yapan yeni eklenti.

 • Çoklu pencere modu deneyimi

Artık Android Oreo ile birlikte 3. parti yazılımlar ile kullanmış olduğunuz Çoklu pencere ve Ekran bölme modları standart olarak cihazınızda bulunacaktır.

 • Yükleme yapmadan Uygulamaları kullanmak

Tarayıcı üzerinden geliştiricilerin destek verecek olduğu programları indirmeden temel özellikleri ile kullanmak mümkün olacak.

 • Google Play Store daha güvenli olacak

Google Play Protect sayesinde PlayStore da taranmış olan 50 binden daha fazla uygulamayı güvenli olarak kullanabilirsiniz. Play Protect sayesinde de cihazınızda yüklü olan uygulamaları da taramanız mümkün.

 • Ayarlar Menüsü yenilendi

Oreo ile birlikte Ayarlar bölümünün tasarımı ve listelemesi yenilenip baştan işlendi.

 • Geliştirilmiş Sesler

Daha yüksek kaliteli sesler C ve C++ desteği ile Oreo da sunulacak. VolumeShaper ile beraber de müzikler veya videolarınıza çeşit çeşit ses geçişleri ve efektler ekleyebileceksiniz.


Son Oreo güncellemesi ile gelen yenilikler

 • Ayarlar Menüsünde Arama Çubuğu

Yeni güncelleme ile artık ayarlar menüsünde bir arama çubuğu bulunacak. Bu sayede değiştirmek istediğiniz bir ayarı bulmak için karışık ayarlar menüsünün altını üstüne getirmeniz gerekmiyor.

 • Bluetooth Pil Göstergesi

Artık herhangi bir Bluetooth aygıtına bağlandığımızda, Bluetooth simgesinin yanında aygıtın pil seviyesi varsayılan olarak gösterilecek. Son derece faydalı bir özellik.

 •  Gezinme Düğmeleri

Gezinme düğmeleri, onları daha rahat fark edebilmemiz için yüksek kontrastlı olarak tasarlanır. Fakat bu durum, zaman zaman uygulamaya odaklanmamızı engelleyebilir. Android 8.1 ile birlikte gezinme çubuğu bir uygulamaya girdiğinizde otomatik olarak solacak.

 •  Kapat/Yeniden Başlat Menüsü

kapat/yeniden başlat menüsü elden geçirilerek çok daha şık bir görünüme kavuşuyor.

 • Bir Bildirim Sesi

Android 8.1 ile birlikte artık saniyede yalnızca 1 bildirim sesi çalacak. Böylece üst üste binen bildirimlerin oluşturduğu gürültü yok olacak.

 • Yeni ‘Oreo’ Simgesi

Android 8.1 ile birlikte sistem bildirimlerinin de simgesi değişti, artık ton farkı olan daireler yerine bir ‘Oreo’ bulunuyor.

ve Bunlardan daha fazla özelliği barındıran, ancak temel ve önemli gördüklerimizi özellikleri yazdığımız (üşendiğimiz için) Android Oreo güncellemesi bugün itibari ile tüm Venus Z10 kullanıcıları için mevcut durumda.

Diğer android cihazlar için Oreo güncellemesi ne zaman bilemiyoruz ancak, Z10 gibi sürpriz güncellemelere hazırlıklı olun diyebiliriz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

    1. https://i.hizliresim.com/WGmvnY.jpg Aslında gelen sürüm ve güvenlik yamasiymis şimdi başka bir kaynaktan baktım hala aynı Android 7.1.2 yazıyor bende Z10 kullanıcısıyım güncelleme geldiği an buradan haber alacaksınız yinede bilginiz olsun yeni sürüm güncellemesi gerçekten şarj süresini ve performansı arttırıyor

    2. Ve kamera içindeki simgeler gibi bazı şeyleri değiştiriyor bildirim çubuğuna yenilikler ekleniyor ve parmak izi okuyucusunu ile görev çubuğu ve geri tuşu olarak kullanabiliyorsunuz

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: