Genel

Siber Güvenlik Kış Kampı Ücretsiz Katılım Sınavı !

 

Türkiye, her ne kadar gelişmekte olan bir ülke olsada henüz Teknoloji, İnternet ve Siber dallarında diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere çok yakın seviyede yer almıyoruz. Ancak durum her ne kadar bu halde olsa bile, bu dallara hala gerekli ilgi gösterilmiyordu. Siber güvenlik uzmanlarının ön görülerine göre de 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak.

Bu konu ile ilgili olarak BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ve Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Topluluğu, ile beraber 2020 yılına kadar 20.000’den fazla Siber Güvenlik Uzmanı üyesi eğitimi için çalışmalar ve Sınavlar başlatılmış durumda.


Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılan öğrenciler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanlarından 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Eğitime hak kazanan öğenciler teorik ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde (CTF) hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Siber Güvenlik Kamplarının 11.’si, Ocak 2018 tarihinde Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Siber Güvenlik Kış Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Aralık 2017 tarihinde (internet üzerinden) yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yapılacak olan yeterlilik sınav sonucunda 25 kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecektir.

Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır.

Siber Güvenlik Kampı’na katılacak olan öğrenciler ücretsiz olarak Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle ücretsiz olarak özel eğitim alma fırsatı yakalayacaklar.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri; eğlenceli CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmesi amaçlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 2018 Siber Güvenlik Kış Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecektir.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları 1 Kasım 2017 – 8 Aralık 2017 tarihleri arasında kabul edilecek. Bu tarihten sonra gerçekleştirilecek online sınav (yeterlilik sınavı) ile kamp katılımcıları alacakları puana göre belirlenecek.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları adresi: siberkamp.eventbrite.com

Detaylı Bilgi: siberkamp.org

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: