Genel

Şarj Ömrü’nüzü Yükseltin

Evde, sokakta, okulda… Neredeyse Herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmakta. Hayatı kolaylaştırıcı bir o kadarda eğlenceli hale çeviren akıllı telefonlarda tek sıkıntı şarj oluyor.

Peki bu şarj sıkıntısı neden kaynaklanır Hiç düşündünüz mü ?

Gelin şarj sorununuzu nasıl çözeceğinizi cevaplarken bunu açıklayalım.

İlk temel sebep Parlaklık. Parlaklığı %100 kullanmak telefonun şarj ömrünü kısaltır. Kullanmadığınız zamanlarda bile telefonun sarjını %100 olarak bırakmanız sarj’ın boşa tükenmesine sebep olur. Bunun için tavsiyemiz Parlaklığı %50 veya Otomatik olarak kullanmanızdır.

İkinci sebep ise Duvar Kağıdı. Kullandığınız duvar kağıdı ne kadar çözünürlüklü ve renk yoğunluğu çok ise, şarj’ınız o kadar hızlı tükenir. Özelliklede animasyonlu duvar kağıdı kullanmak sarj tüketimi sırasında başta. Bunun için ise, kullandığınız duvar kağıdının daha sade bir resim olmasıdır.

Üçüncü sebep, Wifi, Bluetooth vb. gibi sistem uygulamaları’nı açık unutmak. Bilmemiz gerekir ki Wifi ve Bluetooth bir cihazda en fazla şarj tüketen uygulamalardandır.

En önemli ve sonuncu sebep ise, şarj etmede yapılan yanlışlıklar. Cihazını asla şarjı tam bitmeden sarja takmayınız, bu batarya ve sarj ömrünü önemli derecede düşürür. Veya şarj sırasında telefonunuzu kapalı tutunuz, ve asla cihazınızı farklı farklı sarj aletleri ile şarj etmeyiniz. Bu da şarj ömründe önemli bir etmendir.

Bu verdiğimiz tavsiyeler uyacak olursanız şarj ömrününüzün yeterli olacağını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: