Teknoloji

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Çok Yakın !

Dünyada milyonlara kullanıcıya ulaşan ve her geçen gün dahada gelişen WhatsApp, geçtiğimiz günlerde web.whatsapp.com  olarak Masaüstü sürümünü yayınlayadı ve tekrar gündemde yer aldı.

Ayrıca, son zamanlarda dillerde olan WhatsApp’ın Arama özelliği kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi odağı olmuştu. Bu özellik beklenirken Hintli bir kullanıcı, Reddit forumunda yapmış olduğu paylaşım ile heyecan yarattı. Hintli Kullanıcı paylaşımında 5.0 Android Lolipop kullandığı ve yaptığı son güncellemede Arama özelliğinin Aktif olduğunu söyledi.

Arama özelliği şu an için genel olarak aktif degil ancak bazı kullanıcılar tarafından test edilmek için aktif olarak kullanılıyor.

Arama özelliğinden sizinde faydalanmanız mümkün ancak bunun için bazı kriterler gerkeli,

İlk olarak Mobil cihazınızın işletim sistemi son sürüm olmalı (İOS 8.1.3/WP 8.1/Android 5.0.1) İkinci olarak WhatsApp’ın son sürümü cihazınızda mevcut olmalı, Marketinize girerek güncellemesi var ise yapabilirsiniz. Ve son olarakta arayacağınız kişininde bu kriterlere sahip olması gerekiyor.

WhatsApp’ın henüz kendi bloğunda Arama özelliği ile ilgili haber yok ama en kısa sürede Arama özelliğinin güncellemeye sunulacağını ve WhatsApp’ın bu büyük eksikliğini kapatmasını bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: