Teknoloji

Hoşlanmadıysan Kapat Gitsin !

Facebook’un iOS’taki yeniliğiyeni özelliği ile, fotoğraflarınızı  otomatik olarak geliştirerek vakit kaybetmeden paylaşmanıza olanak tanıyor.

Peki Facebook’un dokunmasını istemediğiniz fotoğraflar için ne yapabilirsiniz ? İşte bu işlevi devre dışı bırakmanın bir yolu var. Şimdilik İOS’a sunulan, Facebook için yolda olduğu söylenilen otomatik geliştirme işlevi aslında, tatbikat içinde halihazırda mevcut bulunan filtreleri kullanıyor. Ama onları otomatik olarak kullanıyor. Bu işlevi ilk kez kullandığında size işlevin kullanılacağına dair bir mesaj gösteriyorlar. Mesajda da belirtildiği gibi ‘Sihirli Sopa simgesine dokunup’dokunup’ kaydırıcıyı sola çekerek filtreleri devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer fotoğrafçı yeteneğinize güveniyorsanız bütün filtreleri devre dışı bırakabilirsinizde.

Uygulamanın giriş ekranında “Daha Çok” menüsünden Video ve Fotoğraflar‘ı seçip, Otomatik Geliştir anahtarını kapatmanızda mümkün. Bu işlemden sonra Otomatik Geliştirme Sihirli Çubuğu görülecektir ancak otomatik olarak devreye girmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: