Mobil

İşte Samsung’un Yeni SSD’si Olan “850 EVO”su

Samsung Electronics “Performans ve dayanıklılıkta yeni bir standart” sloganı altında  ABD, Avrupa ve Asya ülkeleri ile  birlikte, Türkiye’de de sergileyecegi ” yeni SSD’si Olan ”850 EVO”yu tanıttı .

 

Samsung Electronics‘in resmi sitesinden yaptığı tanıtımda 3 bit 3D Dikey NAND (V-NAND) teknolojisine sahip 850 EVO sürücüsünün serisine göre performans ve dayanıklılıkta önemli gelişmeler katettiğini acıkladı .

Samsung Electronics Şirketi  Başkan Yardımcısı Unsoo Kim , ürünle alakalı yaptığı açıklamasında “Yeni 850 EVO SSD’lerle kullanıcılara iyileştirilmiş bir bilgi işlem deneyimi sağlayacağımız için çok heyecanlıyız. Samsung, farklı form faktörlerine sahip V-NAND tabanlı SSD’leri piyasaya sürmeye ve küresel SSD pazarındaki büyüme hızını artırmaya devam edecek” dedi.

Temmuz ayında ileri sürülen  Samsung 850 PRO SSD, gelişmiş bilgisayarlar ile küçük ve orta ölçekli kurumsal sunucularda kişisel kullanıma yönelik olarak, 2 bit 3D V-NAND teknolojisiyle piyasaya sürülmüştü.  850 EVO seriden farklı olarak 3 bit 3D V-NAND teknolojisiyle üretildi. Bu yapılanma ile ürünü dizüstü bilgisayar ve oyun amaçlı kullanılan bilgisayarlar  gibi cihazlarda, kişisel kullanım için daha verimli hale getiriyor. Samsung 850 EVO, yeni V-NAND tabanlı SSD serisinin en yeni üyesi ve geliştirilmişi  olarak piyasaya  çıkıyor.

1TB, 500GB, 250GB ve 120GB gibi ceşitli modelleri ile piyasada yer alan Samsung 850 EVO saniyede 540 megabayta (MB/s) varan ardışık okuma hızı ve 520 MB/s’ye varan yazma hızı ile sevenlerini  şaşırtıyor. 

850 EVO’nun Samsung TurboWrite teknolojisine sahip olan 1TB’lık versiyonu, 90K IOPS’e (saniye başına giriş/çıkış işlemi) varan rastgele yazma hızıyla, yüksek hacimli verilerin hızlı depolanmasını ve çoklu işlemlerin hızlı yürütülmesine imkan sağlıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: