Teknoloji

Fazla Isınan Telefonlara Dikkat !

 

Olduğundan fazla ısınan telefonlar bozulmadan çok patlamaya yol açıyor. Telefonların, orjinal olmayan batarya kullanımı, koruyucu kılıf kullanımı ve fazla uygulamalardan dolayı alev aldığı hatta patlattığı tespit edilmiştir.

CepKask’ın genel Müdürü Tayfun Gülgeç, çep telefonlarının patlaması konusunda açıklamalar yaptı.

Açıklamasında, Orjinal olmayan her türlü donanımın Telefona zarar verebileceği hatta patlamaya yol açtığını söyledi. Ve bu gibi patlamalarda orjinal olmayan batarya kullanılmasının ön plânda olduğunu vurguladı. Ayrıca orjinal olmayan yan sanayi ürünü olan şarj adaptörlerininde yangına yol açabildiği söylendi. Gülgeç, Telefonum haddinden fazla ve çok sık ısınıyor, Kendi kendine kapanıyor, donuyor gibi şikayetlerin söylendiğini belirtti ve bunlara karşın, Bu şikâyetlerin önemli bir bölümünün yüksek ısı sebebiyle gerçekleşme ihtimali oldukça yüksektir. Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir” dedi.

Bizim tavsiyemiz ise, Telefonunuzu şarjdayken kullanmamanız, ve şarja taktığınızda kapalı bir şekilde şarjda bırakmanız, Telefonunuzun hafızasını olabildiğince rahat ve boş bırakmanızdır. Bu sayede telefonunuzda daha az donma olacaktır. Isınma anında telefonunuzu soguması ve rahatlaması için bırakmanızı ve olabildiğince az ısıtmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hem telefon, hem pil, hemde batarya ömrümüz uzun olur.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: