Teknoloji

Playstation4’ten 16 Milyon Satış !

PlayStation 4 ve Xbox One arasındaki rekabet kıyasıya devam ederkenederken Kasım Ayında Xbox One ABD ve İngiltere 1.2 milyon satış yaptığını açıklayarak PlayStation 4 geçerek önemli bir başarı kazandığını açıklamıştı. Ancak yapılan analizler sonucunda bu durumun pek de öyle olmadığı görünüyor.

VGChartz tarafından hazırlanan Pazar raporuna göre, PlayStation 4 Kasım ayının son haftasına denk gelen Kara Cuma günlerinde 1.19 milyon adet konsol satışına imza atmış. Kasım sonu satışlarında PlayStation 4, 16 milyon satış yaparken Xbox One ise 9.3 milyon civarında satış yapmıştır.

PlayStation 4’ün müşterisinin sürekli artması oyun satışlarını da olumlu yönde etkilemektedir. Bugüne kadar toplamda 61.8 milyon PlayStation 4 oyunu satışı yapılmış. Xbox One oyun satışları ise toplamda 34.6 milyondur. Satış alanında rekor 892 milyon ile Xbox 360′a aittir. İkinci sırada 885 milyon ile Nintendo DS, üçüncü sırada ise 855 milyon satış ile PlayStation 3 bulunmaktadır.

PlayStation 4’ün bu gidişata göre yıl sonuna kadar 20 milyona yakın satış yapabileceği söyleniyor. Bu beklenti firma tarafından olumsuz olarak karşılanıyor zira firma 20 milyon satışın Mart ayının sonuna kadar yapılabileceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: